CPI - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu CPI, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Insolvenční správkyně vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, navrhla, aby soud souhlasil s vyplacením 25,8 milionu korun firmě CPI. Společnost je jedním ze zajištěných věřitelů, jíž vydavatelství dluží. Peníze se podařilo získat prodejem online divize Mladé fronty, ochranných známek některých časopisů i tím, že správkyně vymohla část pohledávek z obchodního styku. Vyplývá to z informací správkyně v insolvenčním rejstříku.
Bytová krize i přes neutuchající pandemii nepolevuje. Byť se ztrátou turistů se na trh s nájemním bydlením vrátily tisíce bytů dříve určených pro krátkodobé bydlení, dostupnost bydlení se na mnoha místech nezlepšila a jít do „vlastního“ zůstává pro mnoho lidí pouhým snem. Vedení měst a obcí, která si před více než dvěma lety v komunálních volbách dala za cíl vyřešit krizi na trhu bydlení, objevují novou cestu, jak rozšířit svůj bytový fond. Nakupovat od soukromníků.
Skupina CPI na začátku roku prodala společnosti M2C většinový podíl ve své divizi správy budov. Kupec si tak upevní pozici ve svém hlavním byznysu, který sahá daleko za hranice Česka. „Jsme na trzích od Nizozemska přes Rumunsko a Bulharsko až po Turecko a Rusko,“ říká Matěj Bárta, majitel společnosti M2C, která zajišťuje komplexní správu budov.
Developerská skupina CTP v uplynulém týdnu dala na trh obří dluhopisovou emisi. Nizozemská matka tuzemského developera prodala primárně zahraničním investorům dluhopisy za půl miliardy eur, zhruba za třináct miliard korun. Skupina začala oproti bankovnímu financování více sázet na dluhopisy už loni na podzim, kupci bondů totiž požadují podstatně nižší úroky než banky.
Od začátku roku vzniklo v Česku několik nových realitních fondů spravovaných zkušenými investičními harcovníky. Ti sázejí na obavy bohatších Čechů z inflace. Mezi fondy jsou i hráči zaměření na přebírání nemovitostí v problémech nebo na zanedbané objekty, které po renovaci skýtají šanci na vyšší výnosy.
Česká spořitelna, největší věřitel zkrachovalých oděvních společností Pietro Filipi a Kara ze skupiny C2H Michala Mičky, se obává znehodnocení majetku, který ve firmách zbyl. Žádostí o jeho zajištění a větší ochranu se zabýval soud.
Realitní impérium CPI Property Group Group (CPI PG) miliardáře Radovana Vítka připravuje obří transakci. Chce od akcionářů vykoupit až 650 milionů vlastních akcií. Za jednu akcii nabízí 0,616 eura, což znamená, že za akcie hodlá celkem zaplatit až okolo 400 milionů eur, přibližně 10,27 miliardy korun. Akcie chce nabídnout k prodeji i samotný Vítek.
Společnosti Pietro Filipi a Kara jsou od pondělí v insolvenci, kam je poslal kvůli neudržitelné finanční situaci jejich majitel Michal Mička. Jednání s investorem se nezdařila, uvedl mimo jiné. Slovenská firma Ozeta a Otto Berg patřící do portfolia slovenského finančníka Jozefa Špirky má však i nadále o značku Pietro Filipi zájem a bude o ni usilovat.
Obchodování na jedné z největších evropských burz ve Frankfurtu s sebou přináší nejen prestiž, ale i řadu povinností. A jejich neplnění se přísně trestá, o čemž se přesvědčila skupina jednoho z nejbohatších Čechů.
Jen první měsíc letošního roku nabídl trhům pětinu emisí, které firmy vydaly za celý loňský rok. Podniky využívají rekordně nízkých úroků na domácích i zahraničních trzích, nemusejí rovněž usilovat o úvěrovou přízeň obezřetnějších bank. Nikoli všem se ale podaří celý balík bondů udat.