CPI GROUP STAVBY - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu CPI GROUP STAVBY, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Staré budovy, které ztratily svou funkci, je možné zbourat. Jindy je ale mohou majitelé s pomocí architektů a stavařů přeměnit v moderní prostory s novým využitím a přitom udržet jejich historický ráz. Ze starého pivovaru vzniká luxusní bytový dům, z kotelny muzeum, z průmyslové haly redakční newsroom. Trendu současnosti odborníci říkají Adaptive Reuse. A architekti ho mohou mít na paměti dokonce už tehdy, když kreslí budovu zcela novou.
V blízkosti stanice metra Kolbenova v Praze 9 pokračuje přeměna území bývalých továren a průmyslových hal v moderní městskou čtvrť. Další dílek rozsáhlého developmentu přidá Skanska, která investuje více než jednu miliardu korun do bytového domu Alfred. Ten je součástí druhé etapy rezidenčního projektu čtvrť Emila Kolbena. Hotovo by mělo být v roce 2025.
Klíčem k vyhledávanému dovolenkovému rezortu je lukrativní pozemek přímo u moře. A když už jich není dost, tak se postaví další na umělých ostrovech. Tak to alespoň praktikují Spojené arabské emiráty, které jich postavily už několik. Tři poloostrovy ve tvaru palmy rozšířily pobřeží oblíbené Dubaje o 520 kilometrů. Další poloostrov vznikl v emirátu Rás al-Chajma. Stavět na něm bude i česká společnost Preston Capital, která do čtyřhvězdičkového hotelového komplexu investuje padesát milionů dolarů, tedy ...
Rozvoj Žižkova nezůstane jen u změny rozsáhlého brownfieldu kolem nákladového nádraží. I na nedaleké křižovatce Ohrada už brzy nahradí populární pivní zahradu staveniště. Rezidenční projekt Žižkovské zahrady s přibližně dvěma stovkami bytů zde postaví realitní skupina CPI miliardáře Radovana Vítka. Žižkov BeerGarden naposledy otevře tuto neděli. Developer pak začne připravovat výstavbu.
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
Developer Serge Borenstein je už čtvrt století pevně svázaný s pražským Karlínem, který se jeho přičiněním stal moderní a pulzující částí Prahy. Po deseti letech, kdy o Borensteinovi nebylo příliš slyšet, chytil druhou mízu, spojil se s nejsilnějšími hráči na českém realitním trhu a chce změnit Holešovice.
Realitní skupina CPI miliardáře Radovana Vítka si letos řekne o pozici předního hráče pražského bytového trhu. Zatímco v posledních letech posílala na trh pouze menší projekty, letos přichází s ambicí zahájit v Praze výstavbu více než dvou tisíc bytů v projektech ve Vysočanech, na Žižkově a na Zahradním Městě. Pro srovnání v loňském roce zahájili všichni developeři v Praze výstavbu necelých deseti tisíc bytů.
Změna územního plánu pro výstavbu nové pražské čtvrtě v Bubnech-Zátorách jde do finále. Veřejnost dostala několik týdnů navíc na vyjádření k přeměně rozsáhlého brownfieldu, své stanovisko již předložili radní Prahy 7, na jejímž území nová čtvrť o 25 tisících obyvatel bude. Výhrady mají i ekologové, kterým vadí rozloha plánovaného nákupního centra i nedostatečná zeleň.
Nebyl u toho, když se na začátku nového tisíciletí začínala porcovat Praha. Z největších pražských brownfieldů se Radovan Vítek dostal k jedinému – k území kolem bývalého nákladového nádraží Bubny-Zátory, a to díky převzetí skupiny Orco, kterou položila finanční krize po roce 2008. Příležitost však včas zachytil v Římě, kde jsou kvůli obrovským dluhům tradičních podnikatelských rodů levně k mání velká rozvojová území, a navíc zde stagnuje i nová výstavba.
Realitní magnát Radovan Vítek vyvolal v italské metropoli pozdvižení odhodláním domáhat se u soudu odškodnění až 291 milionů eur, zhruba 7,4 miliardy korun, za neuskutečněný plán města a klubu AS Roma postavit fotbalový stadion na bývalém hipodromu Tor di Valle. Pozemky letos získal od krachujícího podnikatele Luky Parnasiho. Vítkovo impérium CPI Property Group (CPIPG) chce také v Římě investovat až dvě miliardy eur hlavně do stavby bytů a kanceláří.