creditas banka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu creditas banka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Debata o krizi bydlení se často stáčí na nedostatek bytů ve velkých městech, mnoha Čechům se ale vzdaluje i sen o výstavbě vlastního rodinného domu. Vysoké ceny stavebních materiálů a nedosažitelné hypotéky přispěly k meziročnímu poklesu nově zahájených staveb rodinných domů o zhruba 35 procent. Pokles poptávky již zaznamenali i prodejci domů na klíč nebo stavebnin.
Ruská komunita v České republice upozornila na neohlášené rušení bankovních účtů ze strany některých v tuzemsku působících bank. Postiženi jsou především Rusové a Bělorusové, kteří pobývají v Česku na pracovní nebo studentská víza. Zástupci komunity tvrdí, že banky ruší jejich účty bez důvodu. Banky oponují, že jednají v souladu s legislativou a tyto občany považují za vysokorizikové.
Během deseti let se kupní síla Pražanů na realitním trhu v metropoli zmenšila o polovinu. Ceny bytů ovšem k překvapení natěšených investorů neklesají. Je to i proto, že se Čechům daří splácet hypotéky a nehodlají se nakoupených bytů zbavovat.
Investiční skupina Creditas vlastněná finančníkem Pavlem Hubáčkem zaznamenala za rok 2022 rekordní hospodářský výsledek 5,1 miliardy korun. Největší podíl na tomto zisku měla energetická divize UCED a Banka Creditas. Podle CEO skupiny Creditas Jiřího Hroudy se skupině dařilo ve všech oborech, v nichž působí.
Banky už koncem loňského roku zareagovaly na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB i na aktuální ekonomickou situaci zvýšením úrokových sazeb na svých spořicích účtech. Nyní se sazby již od ledna drží na stejné výši. Nejvyšší úrok tak stále nabízí slovenská VÚB Banka, v závěsu se drží Max banka (dříve Expobank CZ) a UniCredit Bank.
S pojmem bankovní identita se můžete setkat čím dál častěji. Pomyslná digitální občanka je využívána různými portály, zároveň ji nabízí mnohé banky. Poznejte bankovní identitu do nejmenšího detailu.
Nemovitostní fondy se v Česku v posledních letech těší značné popularitě jak mezi drobnými investory, tak movitějšími lidmi. V období nízkých až nulových úrokových sazeb dokázaly v minulosti nabízet zajímavější zhodnocení volných peněz než spořicí účty, termínované vklady či dluhopisové fondy. V současnosti řadě realitních fondů pomáhají zvyšovat výnos také inflační doložky ve smlouvách s nájemci jejich budov.
Prognózovat kurz koruny je letos agenda hodná alchymistů. Tuzemská měna si od počátku roku prošla už několika masivními trendovými obraty svého kurzu proti euru. Symbolický je přitom pro neklid na koruně uplynulý měsíc, během něhož česká měna v rozmezí týdnů téměř artisticky kmitá i o více než dvě procena v obou směrech. Větší výkyvy kurzu v obou směrech předvedla koruna naposledy loni na jaře, když se trh „pral“ s možnými dopady volby nového guvernéra České národní banky.
Většina kryptoměnových firem v Česku řeší zásadní problém. Prakticky žádná banka jim není ochotná založit a vést bankovní účet. Některé to musejí řešit přes spořitelní družstva, jiné přes různé platební aplikace. A další zvažují odchod z Česka.
Česká měna odrazila poryv globální neurózy na trzích a vrátila se ke scénáři brutálního posilování. Jen za necelé dva poslední týdny posílila vůči euru bezmála o tři procenta. Je to nejsilnější růstová vlna od loňského května, kdy Česká národní banka uměle zvedla kurz koruny v reakci na nejistotu spojenou s volbou svého nového guvernéra. Česká měna je tak opět na dosah své kondice v předvečer bankovní krize. Z růstu koruny se stává „neprůstřelná“ story, kromě ČNB a znovu asertivních zahraničních spekulantů...