creditas čnb - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu creditas čnb, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Banky už koncem loňského roku zareagovaly na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB i na aktuální ekonomickou situaci zvýšením úrokových sazeb na svých spořicích účtech. Nyní se sazby již od ledna drží na stejné výši. Nejvyšší úrok tak stále nabízí slovenská VÚB Banka, v závěsu se drží Max banka (dříve Expobank CZ) a UniCredit Bank.
Prognózovat kurz koruny je letos agenda hodná alchymistů. Tuzemská měna si od počátku roku prošla už několika masivními trendovými obraty svého kurzu proti euru. Symbolický je přitom pro neklid na koruně uplynulý měsíc, během něhož česká měna v rozmezí týdnů téměř artisticky kmitá i o více než dvě procena v obou směrech. Větší výkyvy kurzu v obou směrech předvedla koruna naposledy loni na jaře, když se trh „pral“ s možnými dopady volby nového guvernéra České národní banky.
Česká měna odrazila poryv globální neurózy na trzích a vrátila se ke scénáři brutálního posilování. Jen za necelé dva poslední týdny posílila vůči euru bezmála o tři procenta. Je to nejsilnější růstová vlna od loňského května, kdy Česká národní banka uměle zvedla kurz koruny v reakci na nejistotu spojenou s volbou svého nového guvernéra. Česká měna je tak opět na dosah své kondice v předvečer bankovní krize. Z růstu koruny se stává „neprůstřelná“ story, kromě ČNB a znovu asertivních zahraničních spekulantů...
Česká koruna prožila v posledním měsíci své nejhorší období za bezmála poslední rok. Jen během uplynulých dvou týdnů oslabila tuzemská měna vůči euru o více než tři procenta, když během středy po bleskovém propadu protnula hranici čtyřiadvaceti korun za euro. Jde o největší klopýtnutí koruny od loňského května, kdy trh neuroticky vstřebával informaci o zvolení Aleše Michla novým guvernérem České národní banky. Zároveň je to zásadní korekce dosavadní spanilé jízdy české měny, která za sebou měla v závěru ...
Deset procent na úrokových nákladech dolů. Takový je alespoň prozatím efekt amerického bankovního dramatu na financování českého státu. Erupce nervozity na finančních trzích totiž spustila silný poryv zájmu o bezpečné investorské přístavy, mezi které burziáni počítají i tuzemské bondy a českou korunu. Tváří v tvář totální nejistotě o dopadech kolapsu tandemu amerických bank jsou investoři ochotni spokojit se s nižším výnosem. Investorská střídmost může mít ovšem jepičí život. Záviset bude primárně na tom, ...
Spotřebitelské ceny v Česku v lednu stouply meziročně o 17,5 procenta, tempo růstu zrychlilo z prosincových 15,8 procenta. Český statistický úřad uvedl, že meziměsíčně byly ceny vyšší o šest procent. Podle ekonomů by však vývoj inflace mohl v druhé polovině roku otevřít prostor pro snižování úrokových sazeb ze strany bankovní rady České národní banky.
Hypoteční trh je připraven začít dělat ústupky úvěruchtivým zájemcům. Bankám totiž během listopadu vydatně zlevnily zdroje, ze kterých financují hypoteční půjčky. Téměř pětinová úspora bank v posledních dvou týdnech otevřela prostor pro slevy a potenciálně i pro významnější plošný pokles sazeb. Banky jsou na ceníkové škrty připraveny, podmínkou je, aby listopadový trend setrval. Levnější bankovní zdroje by zároveň mohly posloužit jako impulz pro zhroucený tuzemský hypoteční trh.
Inflace v Česku momentálně činí 18 procent. Důvodem je drahé bydlení, a to hlavně výdaje za energie. Celkově se inflace zvedla od srpna o 0,8 procenta. Meziměsíčně vzrostly spotřebitelské ceny také o 0,8 procenta, uvedl Český statistický úřad. Jedná se o nejvyšší hodnotu meziroční inflace od prosince 1993. Ceny zemního plynu se oproti předchozímu měsíci zvýšily o více než 15 procent a ceny elektřiny o 3,6 procenta.
Česká národní banka dala v závěru září spekulantům mocně najevo, aby nesázeli proti koruně. V den zasedání bankovní rady vrhla na trh eura v hodnotě šplhající k sedmdesáti miliardám korun, aby skokově posílila korunu. Bankéři chtěli demonstrativním krokem ochránit kurz české měny primárně před zahraničními investory vyděšenými z prudkých otřesů na britských finančních trzích. Londýnský „virus“ totiž hrozil rozšířením na další trhy a potenciálním úprkem kapitálu z rizikovějších zemí, mezi něž globální ...
Insolvenční správkyně zkrachovalé Sberbank CZ Jiřina Lužová dnes odešle nabídku na prodej úvěrového portfolia Sberbank 44 bankám s licencí České národní banky. Zájemci mají čtyři týdny na podání nabídek a věřitelský výbor poté rozhodne, zda nejvhodnější nabídku z nich přijme. Nominální hodnota portfolia Sberbank včetně příslušenství je 47,7 miliardy korun.