ČSSD odchod z vlády - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ČSSD odchod z vlády, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nebude požadovat odchod Milana Hniličky z čela Národní sportovní agentury (NSA) kvůli účasti na sobotní oslavě v teplickém hotelu. Premiér se nedomnívá, že by Hniličkovo odvolání z funkce osm měsíců před volbami bylo správné. Babiš to řekl serveru Deník.cz. Vyzdvihl Hniličkovy zásluhy o vznik sportovní agentury.
Přednostní očkování proti koronaviru bude v pondělí vysvětlovat 30členné správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny její šéf Zdeněk Kabátek. Pouze orgán složený ze zástupců vlády a Poslanecké sněmovny může rozhodnout o jeho případném odvolání. Kabátek už řekl, že k odchodu důvod nevidí.
Rozhodnutím Miroslava Kalouska rezignovat na mandát poslance ztrácí tábor odpůrců šéfa ANO Andreje Babiše nejviditelnější a nejzkušenější figuru. Pokud svůj odchod z politiky myslí Kalousek vážně a je definitivní, končí jedna z nejvýraznějších osobností veřejného života po roce 1989. V politice působil 22 let.
Politici se dají dělit podle různých hledisek. Pokud je jedním z nich hledisko výraznosti/nenápadnosti, tak jedním z nejviditelnějších příkladů prvního tábora je bezpesporu Miroslav Kalousek. Svědčí o tom i reakce, které následovaly po jeho úterním oznámení o odchodu ze sněmovních lavic.
O schválení státního rozpočtu pro příští rok opět rozhodnou komunisté, kteří stále zvažují své možnosti. Návrh rozpočtu s deficitem ve výši 320 miliard korun, který představila menšinová vláda ANO a ČSSD, tak nemá před středečním závěrečným schvalováním jasnou podporu. Dalším opozičním stranám přijde návrh rozpočtu nereálný a nehodlají ho podpořit.
Už to vypadalo, že politika se zúžila na potírání koronaviru a zmatky kolem restrikcí. Do toho si ale premiér Andrej Babiš vzpomněl na daně.
Pomalu se hroutící český důchodový systém má zachránit zbrusu nová reforma. Její legislativní podobu v paragrafovém znění v současnosti dokončila důchodová komise a ještě v pátek ji ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) odešle do mezirezortního připomínkového řízení. Má to však jeden háček – koaliční ANO o reformě nechce ani slyšet. Návrh reformy navíc podle analytiků neřeší to hlavní, tedy dlouhodobou finanční udržitelnost systému.
Samosprávy přijdou v příštím roce v důsledku koronavirové pandemie o desítky miliard korun. Výpadek má ještě umocnit navrhované zrušení superhrubé mzdy doprovázené faktickým snížením daně z práce a zvýšením slevy na poplatníka. Kvůli daňovým změnám, které minulý týden schválili poslanci a které nyní čekají na projednání v Senátu, by měly obce přijít o 31 miliard korun a kraje o 12 miliard korun. Hejtmané a starostové požadují po státu kompenzace.
Pro každého něco. Zhruba tak by se dala shrnout podoba daňového balíčku, jak jej v noci na pátek schválila Poslanecká sněmovna. Zaměstnancům se sníží daně, a to dvojnásobným způsobem. Zároveň se ale rozkolísají veřejné rozpočty a malé rány utržila i koaliční soudržnost jak mezi vládními, tak opozičními stranami.