czech energy center - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu czech energy center, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Přehled nejnovějšího dění ze světa investic.
Byznysmen Daniel Křetínský se svým Energetickým a průmyslovým holdingem (EPH) získal od americké společnosti Castleton Commodities International (CCI) rotterdamskou plynovou elektrárnu MaasStroom a k tomu poloviční podíl v další plynovce Enecogen. Celkový výkon obou zdrojů dosahuje zhruba 1,3 gigawattu. Prodejní cena se podle odhadu E15 počítala v miliardách korun.
Energetický a průmyslový holding (EPH) zvyšuje svůj náskok v žebříčku největších tuzemských společností z hlediska tržeb. Loni se mu tento ukazatel zastavil na úrovni 37,1 miliardy eur, v přepočtu 872 miliard korun, čímž se meziročně téměř zdvojnásobil. A rekordní byl i výsledek hospodaření. Provozní zisk (EBITDA) meziročně vzrostl z 2,3 na 4,3 miliardy eur, tedy zhruba na 101 miliard korun. Skupina výsledky zveřejnila na svých stránkách.
Společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je součástí podnikatelských aktivit miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, loni vzrostl provozní zisk EBITDA meziročně o 13 procent na přibližně 1,4 miliardy eur, v přepočtu zhruba 33 miliard korun. Výpadky příjmů z nižší přepravy plynu z Ruska nahradily vyšší zisky ze skladování plynu a z teplárenství.
Když si pročítám recenze a zkušenosti lidí s fotovoltaikou nejen na rodinných domech, její instalací i s technickou podporou některých společností, nevěřícně pozoruji, co se to zase děje. Mnoho lidí za poslední rok ztratilo důvěru v solární energii kvůli neprofesionálnímu a vychytralému přístupu k podnikání těch dodavatelů, kteří se jen snaží využít současného trendu na úkor kvalitních a dlouhodobých služeb zákazníkům. A to je škoda, protože Češi po dlouhém období nedůvěry získávají o fotovoltaickou čistou...
Pokud chce investor zhodnocovat své peníze investicemi do stejných podniků jako nejvýznamnější čeští miliardáři či finanční skupiny, má obvykle smůlu. Většina jejich majetku leží ve firmách či v aktivech, která nejsou veřejně obchodovaná. Najdou se ale výjimky – naposledy minulé úterý skupina PPF oznámila, že koupila na frankfurtské burze 9,1procentní podíl v německé mediální společnosti ProSiebenSat.1 Media. Příkladů je však mnohem více.
Podnikatel Daniel Křetínský se prostřednictvím společnosti EP UK Investments uchází o kontrakty na zajišťování stability britské energetické sítě. Vedle něj se do „kapacitní aukce“ na rok 2026 hlásí například i švýcarský obchodník s energiemi a komoditami Vitol. Úspěšní uchazeči by měli být známi ještě tento měsíc, píše The Guardian.
Konsolidace na českém trhu dodavatelů energií pokračuje. Společnost EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) miliardáře Daniela Křetínského kupuje obchodníka s elektřinou Gazela Energy. Transakci posuzuje Úřad na ochranu hospodářské soutěže.
Prostřednictvím své dceřinné společnosti EP Netherlands vstoupila na trh v Nizozemsku společnost EPH Daniela Křetínského. Ta uzavřela akvizici elektrárny Sloe, o výkonu 870 megawattů, a elektrárny Rijnmond s instalovaným výkonem 800 megawattů. První jmenovanou koupila EPH od společnosti ZEH N.V. a francouzské energetické společnosti EDF S.A. Informoval o tom mluvčí EPH Daniel Častvaj.
Když loni koncem roku dvaatřicet byznysmenů v čele s miliardáři sepsalo výzvu k druhé transformaci ekonomiky, byl to nejen signál nové vládě, ale i důkaz jejich mentálního obratu. Letos je více než kdy jindy patrné, že začínají své tradiční podnikání ředit vůní digitální, zelené či virtuální budoucnosti: těžař Karel Komárek modeluje zachytávání CO2 pro záchranu planety, 76letý Vlastislav Bříza objevuje kouzlo elektromobility a Petr Otava, jehož byznysem bylo zpracování kovů, vstupuje do oboru datacenter.