czechtoll - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu czechtoll, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Skupina PPF v prvním pololetí letošního roku spadla do ztráty 10,32 miliardy korun. O rok dříve firma vydělala 15,4 miliardy korun. Celková aktiva skupiny se meziročně snížila o pět miliard eur na 44 miliard eur. Skupinu PPF ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner.
Konsorcium České pošty a Čepra díky nejnižší cenové nabídce uspělo v tendru na fyzickou distribuci elektronických dálničních známek. Státní podniky by se přitom spokojily jen s 2,3 procenta z ceny prodaných vinět, zatímco dosavadní odměna pro distributory byla dvojnásobná.
Ministerstvo dopravy zastaví zakázku na supervizora mýtného systému, kterou původně získala společnost CGI. Kontrolu mýta stát nejspíš svěří státnímu podniku Cendis. Na twitteru to oznámil ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Podle něj tím stát ušetří. Zakázku v týdnu posvětil antimonopolní úřad.
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zamítl rozklad firmy Kapsch proti tendru na supervizora elektronického mýta. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) může uzavřít smlouvu o auditu výběru mýta s vítěznou firmou CGI. Kapsch uvedl, že nejspíš podá proti rozhodnutí žalobu ke krajskému soudu.
Od Dana Ťoka (za ANO) převzal jeden z nejnáročnějších rezortů, na rozdíl od svého předchůdce, který se v čele úřadu udržel vůbec nejdéle – čtyři a půl roku – skončil Vladimír Kremlík (za ANO) na postu ministra dopravy už po devíti měsících.
Silniční nákladní dopravci v Česku zvýší ceny svých služeb, očekává sdružení dopravců Česmad Bohemia. Důvodem je rozšíření mýta na více než 900 kilometrů dálnic a silnic první třídy, což by mělo navýšit státní výnosy z mýta přibližně o 1,5 miliardy korun. Zdražení by mělo pokrýt právě tuto částku. Nebude plošné, ceny nejvíce zvýší společnosti využívající nově zpoplatněné úseky.
Stát loni vybral na mýtném v Česku 10,94 miliardy korun, což je meziročně o 1,2 procenta více. Za třináct let fungování mýtného systému tak dopravci v Česku zaplatili kolem 109,7 miliardy korun. Vyplývá to ze statistik správce elektronického mýtného systému, společnosti CzechToll. V prosinci, kdy byl spuštěn nový satelitní systém, výběry meziročně mírně klesly. Ty ovšem klesaly i v některých předchozích měsících.
Smlouva na nový mýtný systém, kterou uzavřel stát se společností CzechToll/SkyToll je platná. Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který smlouvu dříve prohlásil za neplatnou. Ministr dopravy Vladimír Kremlík rozhodnutí uvítal a uvedl, že ministerstvo celou dobu postupovalo správně.
Ředitelství silnic a dálnic nemůže včas podepsat smlouvu na kontrolu mýtného systému se společností CGI IT Czech Republic. Bývalý provozovatel mýtného systému Kapsch totiž v pátek podal rozklad proti rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, že výběr auditora proběhl dle zákona. Ten tak musí zakázku znovu přezkoumat. CGI to ale zatím vadit nemusí. ŘSD rozhodlo, že kontrolu výběru mýta bude zatím provádět současný auditor, což je opět společnost CGI.
Nový mýtný systém je hotový. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jej převzalo od společnosti CzechToll. Vybudování satelitního systému stálo 2,3 miliardy korun, informovalo ministerstvo dopravy. Nové mýto začne fungovat od 1. prosince, kvůli pomalým registracím dopravců se po jeho spuštění očekávají mnohakilometrové kolony.