daimler - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daimler, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Burzy letos ovládl zcela nečekaný fenomén. I přes často skloňovanou krizi oboru a ještě donedávna neutěšená prodejní čísla totiž parket dokázali ovládnout velcí hráči z automobilového průmyslu. Na burzovní výsluní se dostal zejména evropský automotive, jehož akcie jen od počátku roku narostly v průměru téměř o dvacet procent, a jsou tedy nejvýše za uplynulý rok. Akcie „padlého“ odvětví tak za sebou letos suverénně nechávají zbytek trhu, burzy Starého kontinentu totiž rostou jen sotva polovičním tempem. ...
Nastupující ekonomická recese v příštím roce silně přidusí i automobilový sektor. Dopady se budou lišit jak napříč regiony, kdy v nejhorší pozici zabředne Evropa, tak napříč pohony a účely aut. Globální prodeje nových osobních aut budou stagnovat, v Evropě a Severní Americe poklesnou. Jediným světlým bodem příštího roku bude prodej elektromobilů, jichž si mají nejen čínští zákazníci pořídit hned o čtvrtinu více. Vyplývá to z výhledu Economist Intelligence na příští rok, jenž bude velmi složitý i pro český ...
Udržitelnost je v naší DNA, promlouvají k lidem firmy ze všech možných reklamních nosičů. Udržitelnost se stala trendem, který znamená peníze. Každý se chce natřít na zeleno a chlubit se udržitelnými certifikáty. Problém ovšem je, že se za firmu, která se řídí dle ESG principů, může označit téměř jakákoli společnost, protože neexistuje nic jako všeobecná shoda na tom, co vše se pod ta tři magická písmenka vejde.
Běžné auto budoucnosti se nebude od toho dnešního lišit „jen“ tím, že ho bude pohánět elektromotor namísto spalovacího motoru, ale i řadou dalších inovací. Automobilky společně se svými dodavateli už nyní vyvíjejí několik alternativ, kterými by u některých vozů mohly nahradit klasický volant – místo něj by mohli řidiči ovládat vůz joystickem nebo tlačítky, ať už na dotykovém displeji, či ve fyzické podobě. Pracuje se i na odemykání a zamykání dveří pomocí takové technologie otisků prstů, která by umožnila ...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Česko má před sebou několikamiliardovou investici do nabíječek a vodíkových plniček aut. A to nebezpečně blízko. Už v roce 2025 by měly být na páteřních dálničních sítích rychlonabíječky každých 60 kilometrů. Jde o evropský cíl, aby mohli lidé v autech na elektrický nebo vodíkový pohon a zejména zboží v nových kamionech bez obav proudit napříč kontinentem. Problém je jen v tom, že se tento scénář v tuzemských podmínkách neodehraje, jak se obávají zástupci dopravců.
Již tuto neděli čekají Maďarsko klíčové parlamentní volby, které mohou ukončit éru nejdéle vládnoucího premiéra v Evropské unii, Viktora Orbána, jenž stojí v čele země od května 2010. Jeho setrvání ve funkci může podle expertů vést k rozpadu visegrádské čtyřky. Ať už však vyhraje volby kdokoli, bude muset řešit mnoho složitých ekonomických otázek od zadluženého rozpočtu přes rostoucí inflaci a drahé energie až po příval uprchlíků z Ukrajiny.
Rusko se kvůli invazi na Ukrajinu musí vypořádat s vysokými sankcemi ze Západu. Jedná se o jedny z nejvyšších v historii. Svou troškou do mlýna se rozhodly přidat mnohé nadnárodní společnosti, ale i firmy, které nějakým způsobem v Rusku figurují. Deník E15 přináší přehled firem, které se rozhodly v Rusku skončit nebo pozastavit svou činnost, dokud země invazi na Ukrajinu nevzdá.
Tradiční IT giganty na prvním postcovidovém ročníku konference Mobile World Congress v Barceloně oznámily, že se vrhají do telekomunikačního byznysu. Kolosy typu Amazon mimo jiné chtějí budovat privátní 5G sítě, jež mohou obsloužit například továrny, přístavy nebo doly a připojit autonomní vozítka, roboty či výrobní stroje. V Česku už do této oblasti investuje skupina Thein bývalého šéfa O2 Tomáše Budníka nebo operátor T-Mobile.
Pekelně rychle prochází autoprůmysl největšími změnami v historii pro Česko tolik zásadního odvětví. Nejdříve ho zasáhla covidová pandemie a s ní spojené narušení dodavatelských řetězců. Teď válka na Ukrajině. Přizpůsobit se a inovovat musí i hustá síť dodavatelských firem. K těm patří i japonská skupina JTEKT.