Dalibor Dědek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Dalibor Dědek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letošní prezidentské volby byly v mnoha ohledech nevídané. Novým elementem byl i způsob financování kampaně finalistů, kteří směli podle zákona utratit celkem padesát milionů korun. Letos využili jejich sponzoři také institutu třetí strany, který umožňuje vést kampaň ve prospěch některého z kandidátů. Více než dvacítka podnikatelů, byznysmenů a firem tak utratila přes dvacet milionů korun, a to zcela ve prospěch vítěze voleb Petra Pavla.
Kandidátům poslali desítky milionů a s výsledkem prezidentských voleb jsou spokojení, někteří z nich jsou dokonce nadšení. Řeč je o českých byznysmenech, kteří finančně podpořili prezidentské kandidáty. Před prvním kolem volby hlavy státu si podporu českých podnikatelů vysloužili výhradně dva kandidáti – Danuše Nerudová a Petr Pavel. Jejich příznivci z řad podnikatelů si nyní dosavadní výsledky voleb převážně pochvalují.
Ani desítky milionů korun od podnikatelů nestačily před pěti lety profesoru Jiřímu Drahošovi v boji proti nízkonákladové kampani obhajujícího prezidenta Miloše Zemana. Situace se nyní opakuje, podnikatelé zkoušejí štěstí znova, a to u Danuše Nerudové a Petra Pavla. Oba získali podobný obnos jako dříve Drahoš, jak vyplývá ze zveřejněných seznamů dárců.
Vlastník investiční skupiny BHM a bývalý spolumajitel plzeňské Škody Transportation Tomáš Krsek je novým velkým sponzorem prezidentské kandidátky Danuše Nerudové. V pátek jí poslal na transparentní účet dva miliony korun.
Tank Tomáš, drony, výcvik ukrajinských vojáků, terénní sanitka a nyní i protivzdušný systém Viktor. To je seznam pomoci, na niž se Češi složili prostřednictvím iniciativy Dárek pro Putina od začátku války. Celkově tak na podporu ukrajinské armády projekt vybral přes 350 milionů korun.
Český byznys se pustil do pomoci Ukrajině. Nejde zdaleka jen o jména ze žebříčků miliardářů, jako jsou Dalibor Dědek z Jablotronu, Libor Winkler z RSJ, Ivo Lukačovič ze Seznamu nebo Jan Barta z Pale Fire Capital. Tvrdou práci odvádí i střední patro českého trhu. Činnost je to o to záslužnější, že tenhle byznys zdaleka nemá nekonečné finanční a lidské zdroje a o své pomoci zpravidla ani nedává vědět.
Letošek byl v Jablotronu ve znamení konsolidace. Zakladatel firmy Dědek na jaře vyplatil společníka Miroslava Jarolíma a získal zpět jeho 40procentní podíl, který mu prodal před šesti lety. Vrátil se i do řízení skupiny.
Na pražské burze Start určené menším společnostem by se na podzim mělo začít obchodovat s dvanáctým titulem. Záměr upsat akcie oznámila liberecká firma Hardwario vyvíjející komunikační zařízení a služby pro průmyslový internet věcí (IoT). Udat chce až dvacet procent akcií výměnou za desítky milionů korun. Možné ohodnocení firma nekomentuje s ohledem na schvalování prospektu v České národní bance.
Dedoles je ve finančních problémech a propouští, Jablotron musí nakupovat komponenty se ztrátou u překupníků, Česko v souboji o gigafactory zaostává za konkurencí, Putin pustoší ukrajinský průmysl. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Podnikatel Dalibor Dědek založil před měsícem mezinárodní iniciativu, která si klade za cíl prosadit vojenský zásah NATO na Ukrajině. Kam se celá iniciativa od propuknutí války posunula? A jak firma Jablotron bojuje s krizí? Dalibor Dědek, spolumajitel společnosti Jablotron, o tom mluvil s Nikitou Poljakovem v dalším díle E15 Castu.