dálnice d4 dostavba - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dálnice d4 dostavba, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prioritami vlády Petra Fialy (ODS) jsou stabilizace veřejných financí, orientace na EU a NATO nebo penzijní reforma, vyplývá z preambule programového prohlášení. Mezi klíčové oblasti řadí vláda také vzdělávání, podporu svobodného trhu, životní prostředí, bydlení, digitalizaci či vědu a výzkum. Zaměří se i na modernizaci státní správy a chce se postarat o zlepšení politické kultury.
V pátek 17. prosince byla jmenována nová vláda premiéra Petra Fialy, což znamená též příchod nového ministra dopravy. Karla Havlíčka (za ANO), který vedl i ministerstvo průmyslu a obchodu, střídá Martin Kupka (za ODS). Při svém jmenování nastínil své plány.
Pro budoucí vládu je mezi dopravními stavbami prioritou stavba Pražského okruhu a dálnice D35, uvedl na setkání lídrů českého stavebnictví kandidát na ministra dopravy Martin Kupka (ODS). Stěžejní je podle něj projektová příprava, která se nesmí zastavit.
Ministerstvo dopravy pod vedením hnutí ANO otevřelo v posledních sedmi letech jen něco přes osmdesát kilometrů nových dálnic, letos má přibýt podle šéfa rezortu Karla Havlíčka dalších 46 kilometrů. Rychlejší výstavba dálnic proto i letos hraje prim ve volebních programech levice i pravice. Jediné uskupení, které se odvážilo slíbit konkrétní číslo, je trojkoalice Spolu. Do konce nového volebního období chce dokončit nejméně 250 kilometrů dálnic.
Více než rok trvající pandemie zasáhla všechny obory služeb i výroby a nevyhnula se ani stavebnictví. Problémy velkým stavebním firmám způsobil zejména nedostatek zahraničních pracovníků a váznoucí dodávky materiálů a komponentů. Nejvíce podle stavařů zasáhla krajské a městské projekty, které byly mnohdy odloženy.
Až dosud v Česku nevznikl ani kilometr dálnice ve formě PPP projektu, tedy specifickou spoluprací veřejného a soukromého sektoru. To se změní. Poslanci schválili první takový projekt, čímž především otevřeli cestu významnějším a násobně dražším projektům, tedy klíčovým stavbám dopravní infrastruktury.
Výmoly budou sankcionovány. Dostupná a kvalitní vozovka bude klíčovou prioritou. Takové jsou hlavní parametry, které jako hlavní finanční proradce doporučila Česká spořitelna Ministerstvu dopravy při přípravě pilotního silničního projektu dálnice D4. Projekt dálnice D4 se má stát prvním úspěšným PPP projektem (tzv. Public Private Partnership), na kterém se podílí jak veřejný, tak soukromý sektor.
Nastartovat ekonomiku po covidu si vyžádá mohutné investice, které chce vláda směrovat nejen do dopravní infrastruktury. S úsporami se příliš nepočítá. „Pokud budu mít vliv na dopravu, necuknu z investic,“ říká ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček, jehož hlavní cíl je nyní sehnat politickou podporu pro jaderný tendr.
Část dálnice D4 by mělo formou PPP projektu postavit a následně provozovat konsorcium DIVia, které tvoří zahraniční firmy Vinci a Meridiam. Stavebně a projekčně bude za projektem stát česká firma Eurovia. V soutěži uspělo s nabídkou 16,55 miliardy korun. Konsorcium postaví 32 kilometrů dálnice, které bude s ještě dalšími 16 kilometry následných 25 let provozovat. Uvedl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Výsledek tendru není ještě definitivní, neúspěšní uchazeči mohou podat námitky. V Česku ...
Zástupci vlády a čtyř největších komerčních bank, ČSOB, Komerční banky, České spořitelny a UniCredit Bank, ve čtvrtek podepsali memorandum o spolupráci při vzniku Národního rozvojového fondu. Má sloužit k financování investičních projektů na podporu sociálního a ekonomického rozvoje. Banky do fondu investují sedm miliard korun.