dálniční poplatky německo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dálniční poplatky německo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S papírovými kupony jsme se nadobro rozloučili a od roku 2021 už si můžeme koupit dálniční známku jen v elektronické podobě. Pro rok 2023 se toho u známek moc nemění – zůstává stejný formát, způsob nákupu, a navzdory původním předpokladům také cena. Kolik dálniční známka stojí, kde ji koupit, kdo jezdí po dálnicích zdarma a jak řeší poplatky další státy střední Evropy?
Zrod velkých dopravních staveb vypadá v Praze v zásadě takto: postavíme tunel, několik let to budeme finančně vydýchávat, a pak zkusíme připravit další. Ale ouvej, nejsou peníze, zjistí po čase město. Dostavbu poslední třetiny vnitřního městského okruhu Praha stále odkládá a přednost dostává levnější metro. Okruh totiž podle politiků nemůže vzniknout bez dotace státu, kterému se do spoluúčasti nechce. Drahé dopravní stavby jen odkrývají dlouhodobé problémy ve financování chodu a rozvoje metropole.
Itálie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací vůbec. Není divu – dlouhé pobřeží, krásné hory, historické památky a výborné jídlo tvoří ideální dovolenkový mix. Chystáte se do Itálie autem? Přečtěte si, kudy jet, na kolik vás cesta vyjde a další důležité informace, které byste před výjezdem měli vědět.
Češi na slevy slyší, ať už jde o jogurty, televizory, nebo dovolené u moře. Co když ale dojde na něco mnohem většího, třeba elektromobil za milion? Pohled za hranice ukazuje, že Evropané vzali státní dotace na nákup elektrických a hybridních aut útokem, takže vlády už s nimi musejí brzdit. V Česku se masivnější podpora teprve chystá, na běžné spotřebitele však mířit nebude.
Řidiči si při cestách na dovolenou autem do zahraničí letos v některých okolních zemích mírně připlatí za průjezd dálnicemi, ve většině zemí ovšem zůstaly ceny poplatků stejné jako v předchozím roce. Ceny lehce stouply například v Rakousku nebo Maďarsku. V Chorvatsku pak motoristé platí mýtné, které v létě tradičně zdražuje. Vyplývá to z informací ÚAMK.
Dálniční poplatky se v Evropě oproti loňsku příliš nezměnily, z vyhledávaných zemí zdražily pouze v Rakousku. I přesto si však čeští řidiči oproti loňsku o pár korun připlatí, a to kvůli oslabení koruny.
Soudní dvůr Evropské unie uznal stížnost Rakouska na chystané německé mýtné pro osobní automobily. Opatření podle soudu diskriminuje majitele motorových vozidel ze zahraničí, a je tak v rozporu s unijním právem. Němci přitom chtěli od motoristů, včetně zahraničních, začít mýtné vybírat od října příštího roku. Německá vláda však narazila se související daňovou úlevou pro německé řidiče.
Prodejem dálničních známek získává stát do své kasy každoročně miliardy. Jen v roce 2017 se vybraná částka za dálniční známky vyšplhala na zhruba pět miliard korun. Letošní číslo by mělo být podobné, jejich cena se totiž nemění.
Řidiči, včetně těch českých, musí počítat s tím, že v Německu budou platit dálniční poplatky i za osobní auta od října příštího roku. O termínu informoval spolkový ministr dopravy Andreas Scheuer (CSU). Původně chtělo Německo bouřlivě probírané mýtné zavést už letos.
Mýtné pro osobní auta bude na německých silnicích a dálnicích vybírat konsorcium rakouského Kapsch TrafficCom a německého pořadatele koncertů a prodejce lístků CTS Eventim. Německé ministerstvo dopravy jim podle svého středečního sdělení udělilo kontrakt za dvě miliardy eur (51,5 miliardy korun) s platností na nejméně 12 let s možností prodloužení až na 15 let. Kapsch již letos v říjnu získal zakázku na provozování samotného systému elektronického mýta v Německu, rovněž zatím na 12 let.