dálniční poplatky německo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dálniční poplatky německo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prodejem dálničních známek získává stát do své kasy každoročně miliardy. Jen v roce 2017 se vybraná částka za dálniční známky vyšplhala na zhruba pět miliard korun. Letošní číslo by mělo být podobné, jejich cena se totiž nemění.
Řidiči, včetně těch českých, musí počítat s tím, že v Německu budou platit dálniční poplatky i za osobní auta od října příštího roku. O termínu informoval spolkový ministr dopravy Andreas Scheuer (CSU). Původně chtělo Německo bouřlivě probírané mýtné zavést už letos.
Mýtné pro osobní auta bude na německých silnicích a dálnicích vybírat konsorcium rakouského Kapsch TrafficCom a německého pořadatele koncertů a prodejce lístků CTS Eventim. Německé ministerstvo dopravy jim podle svého středečního sdělení udělilo kontrakt za dvě miliardy eur (51,5 miliardy korun) s platností na nejméně 12 let s možností prodloužení až na 15 let. Kapsch již letos v říjnu získal zakázku na provozování samotného systému elektronického mýta v Německu, rovněž zatím na 12 let.
Rakouská společnost Kapsch byla pověřena provozováním chystaného systému elektronického mýta pro osobní automobily v Německu.
Vzít auto, hodit lyže do kufru a vyrazit autem vstříc Alpám nezabere při troše štěstí víc než 8 hodin. Není tedy divu, že vidina luxusní lyžovačky téměř za rohem láká čím dál více Čechů. Vyrážíte také? Ještě, než začnete voskovat lyže či snowboard, si přečtěte naše tipy, ať vás na cestě k sousedům nic nepřekvapí.
Rakousko podá u Soudního dvora Evropské unie žalobu kvůli plánovanému zavedení mýtného pro osobní automobily v Německu.
Společnost A1 Mobil požádala spolkovou vládu o pomoc ve výši přes 600 milionů eur. Na její pohledávky se vrhli spekulanti. Aféra může ovlivnit spolkové volby, které se konají už v neděli.
Plánované rozšíření dálničních poplatků i na osobní vozy ale Němci možná přehodnotí po zářijových volbách.
Ministr dopravy Dan Ťok navrhne na příštím jednání vládě, aby se Česko k žalobě na německé mýtné nepřipojovalo.
Evropská komise se rozhodla ukončit řízení, které od roku 2015 vedla s Německem kvůli jeho plánu na dálniční mýtné pro osobní auta. V březnu Německo přijalo potřebné změny pravidel a odstranilo tak možnou diskriminaci na základě národnosti.