dalniční známka česká 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dalniční známka česká 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vlády řeší, jak své obyvatelstvo získat pro očkovací plány i dodržování opatření proti šíření COVID-19. Každá na to jde jinak, ale všechny naráží na vzrůstající nedůvěru k novým vakcínám. V Česku se do řešení problému angažovalo hned několik odborníků na reklamu a PR. Zdarma pomohli vládě posunout její komunikaci na vyšší úroveň. Proč tomu tak je, co to může přinést a jakou inspiraci si můžeme odnést z okolních zemí?
Máme za sebou rok 2020. Dvě dvacky. Rok krysy. Konkrétně kovové krysy. Ta prý přeje volnému času, zálibám a koníčkům, varuje před honbou za penězi. Byl to ale skvělý rok, že?
Lákavost z Chorvatska z pohledu českých turistů letos ještě vzrostla. Na rozdíl od jiných přímořských dovolenkových míst je pobřeží Jaderského moře poměrně snadno dostupné autem. Kdo ale nemá auto či řidičský průkaz, dostane se do země i vlakem.
Zrušení povinnosti dálničních známek na obchvatech, vyšší poplatky za vjezd do částí měst a nové obchvaty by podle ministerstva životního prostředí měly přispět ke snížení emisí a splnění evropského závazku do roku 2030. Vyplývá to z návrhu aktualizace Národního programu snižování emisí (NPSE), který rezort Richarda Brabce (ANO) zaslalo do mezirezortního připomínkového řízení. Připomínková místa mají deset dní na zaslání svých komentářů, veřejnost může poznatky zasílat do 17. července.
Cena roční dálniční známky pro osobní automobily by se mohla zvýšit z 1500 na 2000 korun, jak původně chtělo ministerstvo dopravy. Navrhl to poslanec ANO Martin Kolovratník v novele, která má dosavadní papírové kupony nahradit od roku 2021 elektronickými známkami. Sněmovna o tom rozhodne při červencovém schvalování. Řešit má také to, která vozidla by známky pro jízdu na dálnicích mít nemusela.
Prodejem dálničních známek získává stát do své kasy každoročně miliardy. Jen v roce 2017 se vybraná částka za dálniční známky vyšplhala na zhruba pět miliard korun. Letošní číslo by mělo být podobné, jejich cena se totiž nemění.
Tendr ministerstva dopravy na provoz mýtného systému od roku 2020 vyhrálo konsorcium firem CzechToll a SkyToll, které ovládá skupina PPF. S cenou 10,75 miliardy korun má deset let vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a silnicích první třídy. Na rozdíl od stávajícího výběrce, rakouské společnosti Kapsch, využije satelitní technologii a navigaci GPS s možností rozšíření o evropský systém Galileo. Společnost chce také využít mikrovlnnou technologii na stávajících mýtných a kontrolních branách, které patří ...
Za peníze z operačního programu doprava by se mohlo postavit do roku 2023 šest až sedm plnících stanic na vodík pro vodíková auta.
Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je provoz mýtných bran za čtyři miliardy korun, poskytnutí součinnosti při předávání systému novému provozovateli, nákup nových palubních jednotek a zavedení služby jednotného evropského mýta (EETS).
Spravovat mýtné brány od začátku příštího roku může z technických důvodů pouze stávající provozovatel, společnost Kapsch. Vyplývá to z dvojice posudků, které si k problému dalšího výběru mýta nechalo zpracovat ministerstvo dopravy.