další vlna eet 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu další vlna eet 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S vlnou zákazů a omezení kvůli koronaviru, které platí od začátku týdne, slibuje vláda kompenzace zasaženým podnikatelům v gastrobyznysu, sportu, kultuře nebo zájezdové dopravě. Zaplatí za ně komerční nájemné, dopravcům v programu COVID bus poskytne až jednu miliardu korun. Pokračovat bude program Antivirus na podporu zaměstnanosti, jak už několik týdnů žádali zástupci firem a odbory. Nově budou náhrady až do 50 tisíc korun superhrubé mzdy.
Návrh státního rozpočtu na příští rok, prozatím se schodkem 320 miliard korun, odmítli na pondělním jednání tripartity zástupci podnikatelů i odboráři. Chybí v něm totiž avizované daňové změny, zejména zrušení superhrubé mzdy. Vláda Andreje Babiše (ANO) by se měla podle nich lépe připravit na výdaje, které budou nutné k záchraně ekonomiky sužované koronavirovou pandemií. Kabinet by měl rozpočet schvalovat příští týden.
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nebyla od počátku krize vidět tolik jako premiér a další ministři, teď na ní ale závisí záchrana tuzemského cestovního ruchu. Podpořit jej chce například dotovanými poukázkami na dovolenou. „Měli bychom jet na dovolenou v Česku a podpořit naše hoteliéry, restaurace a služby. Všem těmto podnikatelům jsme to z minuty na minutu vypnuli,“ říká.
Vláda nemá zřetelný plán, co s ekonomikou zasaženou koronavirem. Je nutné udělat jasné scénáře, shodují se čeští byznysmeni oslovení v anketě deníku E15. Důležité je rychle zastavit „obchod se strachem,“ odolat pokušení trvale regulovat ekonomiku i v budoucnu se vymlouvat na tom, že za chyby a nedostatky může koronavirus. Čtěte exkluzivní anketu deníku E15.
Se zpožděním, ale přece. Tak reagují firmy a drobní podnikatelé na sadu rozhodnutí vlády, která jim má pomoci překonat problémy způsobené pandemií koronaviru. Mají však další požadavky. Na kabinet Andreje Babiše (ANO) tlačí také opozice, žádá další balíček krizových opatření.
Pouze zmírnění dopadů, a nikoliv odklad elektronické evidence tržeb pro řemeslníky, lékaře, účetní, advokáty a další profese nadále slibuje vláda. Opatření, které se vztahuje na 300 tisíc podnikatelů, má platit už od začátku května. Opozice a některá zájmová sdružení volají po jednoduché novele zákona o EET, pomocí níž by se povinnost zasílat státu on-line účtenky nebo vyplňovat čtvrtletní přehledy odložila.
Ministerstvo financí v čele s Alenou Schillerovou odloží termín přiznání daní. Součástí tzv. liberačního balíčku jsou i opatření týkající se kontrolního hlášení a elektronické evidence tržeb – konkrétně promine některé pokuty a 3 měsíce nebude pokutovat dodržování EET.
Od začátku ledna platí řada změn, které ovlivní naše peněženky i rodinné rozpočty. Po dvanácti letech došlo k navýšení rodičovského příspěvku, z neobvykle štědré valorizace důchodů se pak mohou radovat senioři. Novinkou je také e-neschopenka, v průběhu roku pak Česko čekají on-line daně či poslední vlna EET.
Snaha opozičních poslanců a senátorů napříč politickými stranami byla marná, vláda prosadila daňový balíček, který do státní pokladny přinese miliardy potřebné na splnění slibů, které dal premiér Andrej Babiš některým skupinám voličů. Někteří lidé si tak sice polepší, důsledkem balíčku však všeobecně bude zdražování.
Začal nejen nový rok, ale i desetiletí, které už lze zase pořádně pojmenovat – léta dvacátá. Léta nultá či první, desátá… numericky to bylo v pořádku i doposud, ale stylistické elegance naplno dosáhneme až nyní. Rok 2020 bude ovšem důležitý nejen z tohoto hlediska. Dají se očekávat zásadní posuny ekonomické i politické, které mohou předurčit i vývoj pro zbytek let dvacátých.