Dame jidlo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Dame jidlo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Společnost Dáme jídlo rozjíždí pod názvem Dmart on-line obchod převážně s potravinami, které chce zákazníkům doručovat objednávky do třiceti až čtyřiceti minut. Nyní začíná z prvního skladu v Praze rozvážet do přilehlých částí města. Do konce roku chce mít pokrytou celou metropoli a poté jít do dalších měst po celé republice.
Společnost UGO, která patří od roku 2012 pod Kofolu, provozuje v Česku a na Slovensku 73 Freshbarů a Salaterií. Stejně jako na ostatní provozovatele i na ně dopadla koronavirová pandemie a sebrala jim skoro polovinu tržeb. Nyní řeší kromě jiného i nájmy. „V některých případech bude výsledek jednání s pronajímateli klíčový pro rozhodování, zda na místě budeme moci setrvat,“ říká Marek Farník, zakladatel a ředitel firmy UGO.
Růstový mejdan let minulých skončil, koronavirová pandemie zcela nekompromisně přenastavila postavení celých ekonomických sektorů na trhu. Zatímco si on-line služby užívají „klondajk“ nečekaného rozsahu, kamenné obchody se většinou dobelhaly na pokraj svých sil. Kdo jsou tři vítězové a tři poražení turbulentního roku 2020?
Zatímco řadu oborů uvrhla koronavirová pandemie do hluboké krize, pro digitální ekonomiku šlo naopak o vítr do plachet. „Všichni jsme prošli masivním proškolením na nástroje vzdálené spolupráce. Nebýt této unikátní situace, tak bychom se sice také všichni proškolili, ale trvalo by to roky,“ říká Pavel Mucha, zakládající partner fondu rizikového kapitálu Enern, který investuje do začínajících firem, jako je Supernova nebo Topíte, a má za sebou úspěšné investice do firem, jako je Slevomat, Twisto nebo Rohlík...
Málokterá událost mohla byznysu s rozvozem jídel pomoci tak, jako vleklá pandemie. Dokládá to i společnosti Dáme jídlo, která zprostředkovává prodej a rozvoz jídel partnerských restaurací. Podnik dosud jen zvyšoval ztráty a rostly mu stamilionové finanční závazky. Letos by měl díky rekordním tržbám ve výši zhruba tři čtvrtě miliardy poprvé neprodělat.
Dlouhodobé kvalitní poradenství, všechny služby v mobilu, založení penzijní společnosti i vlastní banka. To jsou plány finanční skupiny Partners. „Nechceme být ale korporací, která je odtržena od jednotlivých přání klientů, chceme zachovat lidský přístup,“ říká Petr Borkovec, zakladatel a předseda představenstva Partners.
Nebavilo ho zdlouhavé čekání na zaplacení, a tak s kolegy vytvořil metodu placení pomocí aplikace přes QR kódy. Ta je dnes zřejmě nejrozšířenější mezi podobnými službami na trhu. Nejvíce vidět je při současné pandemii v restauracích. „Řešil jsem svůj problém. Čekání na placení také snižuje ochotu dávat spropitné,“ říká v rozhovoru pro server E15.cz Lukáš Kovač, zakladatel služby Qerko.
Od čtvrtka začala v Česku platit další zpřísněná opatření, která mají zbrzdit dramatický nárůst počtu nakažených koronavirem. Kromě toho, že obchody budou zavírat už v devět, v neděli vůbec neotevřou. „Opatření zcela nechápu, pouze zvyšuje koncentraci lidí v obchodě. Například Polsko postupuje zcela opačně – tamní vláda po řetězcích chce, aby pracovní dobu prodlužovaly, ty velké až na nepřetržitý provoz,“ říká Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a viceprezident Hospodářské komory ČR...
Vládní omezení nutí restaurace spoléhat na prodej z okénka a rozvoz objednávek zákazníkům domů či do kanceláře. Z toho těží rozvážkové společnosti. Řadě restauratérů se ale spolupráce s nimi začíná zajídat a hledají alternativy.