daň z nabytí nemovitosti 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daň z nabytí nemovitosti 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V tomto roce nejspíše musíme počítat s lehkým růstem úrokových sazeb u hypotečních úvěrů. Na vině je nejistá budoucnost ekonomiky, ale i rostoucí rizikovost zájemců o úvěr na bydlení. Banky budou uvážlivé v odhadování cen financovaných nemovitostí.
V roce 2021 čeká spoustu novinek nejen na podnikatele. Vybrali jsme nejdůležitější změny, na které je dobré připravit se už teď.
Zatímco koronavirus trápí českou ekonomiku, hypoteční trh letí nečekaně vzhůru. „Letos jsme poskytli daleko více úvěrů než loni a výrazně tak roste i náš podíl na trhu,“ říká Pavel Jirák, předseda představenstva a generální ředitel stavební spořitelny Modrá pyramida, který je i předsedou Asociace českých stavebních spořitelen. Do budoucna pak ale očekává možná až stagnaci cen nemovitostí, minimálně, co se Prahy týče.
Letošní rok ve znamení pandemie rekordně dopřává domácímu hypotečnímu byznysu. Banky jen od ledna do září rozpůjčovaly na bydlení 172 miliard korun, meziročně o více než třetinu více. Zároveň je to nejsilnějších devět měsíců ve finanční historii Česka.
Pokud přemýšlíte nad nákupem nemovitosti, nyní je ideální chvíle. Úrokové sazby jsou velmi nízko, někteří prodávající jsou ochotni přistoupit na slevu za rychlé jednání. Navíc je zrušena čtyřprocentní daň z nabytí nemovitosti.
Odborníci v souvislosti se zrušením daně z nabytí nemovitosti upozorňují na to, aby všichni, kteří koupili nemovitost loni na podzim či později, věnovali pozornost termínu jejího skutečného vkladu do katastru nemovitostí. Mnozí mohou být totiž sami překvapeni, že mají právo si o přeplatek u finančního úřadu požádat.
Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí je příznivou zprávou pro všechny občany uvažující o nákupu nemovitosti. Současně je však potřeba počítat s kratším časovým testem pro neplacení daně z příjmu při prodeji a nižším limitem pro daňové odpočty u hypotéky. Podívejme se na daňové změny v praktických příkladech.
Krize covid-19 přinesla významné změny v přístupu k vlastnímu bydlení. Je to rozvolnění pravidel pro získání hypotéky ze strany centrální banky i návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Současná situace tak nahrává těm, kteří se rozhodnou koupit nemovitost právě teď.
Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí, od něhož si slibuje rozpohybování trhu s nemovitostmi a z dlouhodobého hlediska také zlepšení dostupnosti vlastního bydlení.
Vláda navrhla zrušit daň z nabytí nemovitostí. Zákon ale ještě neprošel Sněmovnou, Senátem a nepodepsal ho prezident. Musejí tedy ti, kteří kupují nemovitost, tuto daň platit? A jak je to s možností odečítat si úroky z hypotéky ze základu daně, které ruší vládní návrh na zrušení daně?