daň z nabytí schillerová - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daň z nabytí schillerová, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Konsolidace veřejných financí bude drahá a nebude pro voliče přitažlivá, varuje předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. Pokud jsme se k ní neodhodlali doteď, po volbách se jí určitě nevyhneme. „Kdyby se pro příští rok udělal rozpočet s deficitem 150 miliard korun, tak jsme možná otočili ještě včas. Ale jestliže ministryně financí pracuje s částkou 300 miliard, jedeme přímo na dluhovou brzdu,“ tvrdí ekonomka.
Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.
Podnikatelé v úpadku budou zřejmě moci čerpat příspěvek na podnikání postižené dopady pandemie, takzvaný kompenzační bonus, 500 korun denně, a to zpětně. Umožnit jim to má změna zákona, kterou ve zrychleném režimu ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji musí ještě projednat Senát. Změna se týká jen fyzických osob - podnikatelů v úpadku. Rozšíření okruhu příjemců umožnil podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) předběžný souhlas Evropské komise, která to předtím odmítala. ...
Podnikatelé v úpadku budou zřejmě moci čerpat příspěvek na podnikání postižené dopady pandemie, takzvaný kompenzační bonus, 500 korun denně, a to zpětně. Umožnit jim to má změna zákona, kterou ve zrychleném režimu ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji musí ještě projednat Senát. Změna se týká jen fyzických osob - podnikatelů v úpadku. Rozšíření okruhu příjemců umožnil podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) předběžný souhlas Evropské komise, která to předtím odmítala.
V roce 2021 čeká spoustu novinek nejen na podnikatele. Vybrali jsme nejdůležitější změny, na které je dobré připravit se už teď.
Rušení superhrubé mzdy v ekonomicky příhodné době vláda odmítala, pak oprášila, pozměnila a nyní se to celé začíná zadrhávat. Podobně zbytečně dlouho odolávala daň z nabytí nemovitosti, jejíž zánik nakonec sněmovna v mírně upravené formě v úterý potvrdila.
Necelých osmdesát miliard korun musí vláda najít v rozpočtu pro příští rok, pokud nechce, aby avizované zrušení superhrubé mzdy znamenalo propad veřejných financí na mnoho let dopředu. Po úterní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem připouští premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) úpravu návrhu.
Koronavirová pandemie, která přinesla propad české ekonomiky, přispěla k některým vládním návrhům na změnu daní, které ale zjevně nemohou řešit obrovské výpadky v rozpočtu. Místo zásadních systémových opatření přichází ministerstvo financí s nápady, které někdy i vypadají líbivě, ale jsou nesystémové a neřeší celkový problém. Navíc máme v paměti zmatky kolem změn DPH ze začátku letošního roku.
Poslanci zrušili daň z nabytí nemovitostí, která byla součástí českého daňového systému od roku 2014. Smutno po ní asi mnoha lidem nebude. Jakkoli je koncept morálky či spravedlnosti u daní ošemetný, v tomto konkrétním případě šlo o jednu z nejvíce nemorálních daní, které česká společnost vymyslela.
Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Proti původnímu vládnímu návrhu a přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) však zachovala možnost odpočtů zaplacených úroků z úvěrů na bydlení od základu daně z příjmů. Vláda chtěla tuto možnost od roku 2022 zrušit. Pro návrh občanského demokrata Vojtěcha Munzara hlasovali i dva sociální demokraté Václav Votava a Roman Sklenák a také část poslanců KSČM.