daň z převodu družstevního bytu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daň z převodu družstevního bytu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Projekt dostupného družstevního bydlení s podporou hlavního města Prahy se zatím nepohnul dále. Spory se vedou především o vyčíslení úplaty za právo stavby na obecním pozemku i výši výkupní ceny pozemku v budoucnu.
Nižší cena, ale také žádné Airbnb a bezohlední nájemníci v investičních bytech. Družstevní vlastnictví má oproti společenstvím vlastníků jisté výhody (ale i nevýhody), najdete je v našem článku.
Na co si dát pozor, pokud chcete pořizovat družstevní byt? Hlavně na poznámku v inzerátu, že v brzké době bude možný převod bytu do osobního vlastnictví. To ale nemusí být pravda. Raději se seznamte s tím, co obnáší fakt, že byt zůstane ve vlastnictví družstva.
Pokud jste koupili dům, byt či pozemek, vaší povinností je do tří měsíců podat přiznání k dani z nabytí nemovitosti. Tato daň má řadu odpůrců. Někteří z nich tak navrhují její zrušení.
Družstevní bydlení bylo v posledních dekádách jednoznačně méně oblíbenou variantou než osobní vlastnictví. Zhoršení dostupnosti hypotečních úvěrů způsobené mimo jiné doporučeními České národní banky ale způsobují, že se družstevní bydlení opět hlásí o slovo. Na co si dát pozor, pokud chcete pořizovat družstevní byt a jak jej vlastně zaplatit?
Družstevní bydlení je výrazně levnější než byty v osobním vlastnictví, zároveň je ale spojeno s řadou omezení. Družstevní byt například nelze rekonstruovat bez souhlasu družstva a složitější může být i jeho financování či další pronájem.
Je vícero způsobů, jak si pořídit bydlení. Pokud nám banka půjčí, můžeme si koupit vlastní byt. Výhodou je, že splátky hypotéky jsou téměř ve stejné výši jako nájem, ale peníze dáváte do vlastního bydlení.
Doba nízkých úroků se blíží ke konci, stejně jako éra stoprocentních hypoték. Jak tedy dosáhnout na novou nemovitost a je cestou pořízení družstevního bytu? I na to se ptali čtenáři E15.cz v online rozhovoru finančního ředitele společnosti Finep Štěpána Havlase.
Jak ovlivní nová verze občanského soudního řádu exekuční praxi ve srovnání se současným stavem?
Na první pohled do inzertních novin žijí Češi, kteří bydlí v bytových domech, buď ve svém (jako vlastníci bytu, výjimečně celého domu), anebo v nájmu. Ve druhém případě mají svého „domácího pána“ - pronajímatele, jemuž patří zase buď byt, anebo celý bytový dům. Někteří nájemci bytu jsou však zároveň i součástí pronajímatele: členem bytového družstva.