daň z příjmu dědictví - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daň z příjmu dědictví, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V naříkání na vlastní osud patří Češi jistě mezi přeborníky. A teď, na sklonku inflační vlny, je naříkání nad cenami tu i onde oblíbenou zábavou v hostincích, na lavičkách u pískovišť i v médiích shánějících kliky a prokliky. A tak naříkáme, že v Polsku je vepřová kotleta o půlku levnější než v Poděbradech, a za chvilku na to, že řízek z té kotlety v restauraci v Dubrovníku stojí dvakrát více než v Praze. Jenže ono je zcela přirozené, že v různých zemích je různě draho. Jak v případě jednotlivých položek ...
Řada populárních lokalit se po koronavirové pauze opět začíná potýkat s přílišným náporem turistů. Evropská města zvyšují či zavádějí turistickou daň nebo o ní vážně uvažují. Ve Francii někde platí denní limity počtu návštěvníků a země vymýšlí plán, jak situaci řešit systematicky. Opatření zvažují i exotická místa jako Thajsko a Bali.
Daňové přiznání za rok 2022 nemusí podávat všichni, v praxi tak mají někteří občané nadprůměrné příjmy a daňové přiznání nepodávají, jak si ukážeme v praktických příkladech.
Pokud splníte zákonné podmínky, zdanění příjmu z prodeje nemovitosti se vás netýká, v opačném případě však ano. Kdo musí uvést příjem z prodeje nemovitosti do daňového přiznání? Jak daňový formulář vyplnit?
Chronické a obrovské schodky vládních financí významně roztáčejí českou inflaci. Lidé i byznys si už na počátku pandemie zvykli na to, že stát je vždy vytáhne z bryndy a bohatě je „odškodní“ za prožitá příkoří. A není tak třeba dělat si rezervy pro strýčka Příhodu, ani se extrémně krotit v útratách. Výsledkem jsou vyšší sazby centrální banky, tedy dražší hypotéky a úvěry obecně, než by byly za situace spořádaného rozpočtu. „Pokud vláda pojede tříprocentní strukturální deficity, bude těžké držet cenovou ...
Propast mezi příjmy a výdaji rozpočtů se v ČR zvětšuje, obrat směrem k udržitelnosti není na obzoru. Nerovnováha veřejných financí dosáhla takového rozsahu, že může být odstraněna pouze zvýšením daňových příjmů ve spojení se změnou zákonů, které řeší takzvané mandatorní výdaje či definují rozsah činností státu. Vyplývá to ze Zprávy o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí, kterou vydala Národní rozpočtová rada.
Zatímco nezaměstnanost v Česku se drží na historickém minimu a firmy se přetahují o každého uchazeče, je tu početná skupina lidí v produktivním věku, kterou zaměstnavatelé téměř opomíjejí. „Máme nevyužitou zálohu přinejmenším 200 tisíc až 250 tisíc studentů, lidí v předdůchodovém věku a zejména rodičů malých dětí, kteří mají zájem o práci, ale ne na plný úvazek,“ odhaduje hlavní analytik náborové společnosti LMC Tomáš Ervín Dombrovský.
Hlava Čínské lidové republiky Si Ťin-pching se patrně vydala na cestu boje s bohatými lidmi a prosperujícími podniky. Na finančním a ekonomickém mítinku představil plán „společné prosperity“, který má snížit nerovnost příjmů v zemi. Šéf tamní komunistické strany také upozornil bohaté obyvatele, že by měli začít dávat více ze svého do společnosti. Uvedla to agentura Bloomberg.
Realitní kancelář státu i jeho bazar. V nabídce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových najdou lidé paláce, vily nebo rekreační objekty, ale i ojetá auta, motocykly, použité domácí spotřebiče či nářadí. Stát loni prodal majetek za 1,4 miliardy korun. Daří se také šetřit peníze přemísťováním státních zaměstnanců z drahých kanceláří. Na snížení nájemného a na provozu se ušetří okolo 130 milionů korun ročně. „Letos se poprvé podařilo sevřít nůžky tak, že na jeden metr čtvereční už stát inkasuje z ...
Drahé bydlení bude naštěstí jedno z témat letošních voleb, takže v tomto deníku mohou vznikat titulky jako ten pondělní „ANO a Spolu hodlají stavět, levice danit investiční byty“. To zní nadějně, potřeba je totiž obojí, tudíž ať už na podzim vyhraje kdokoli, stane se alespoň něco.