daň ze mzdy v německu zaměstnance - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daň ze mzdy v německu zaměstnance, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Přijetí senátní verze daňového balíčku je podle daňových odborníků oslovených ČTK dobrou zprávou především pro zaměstnance, kterým se zvýší příjmy. Vítají rovněž schválení stravenkového paušálu, který by měl snížit administrativu, nebo zvýšení a zrychlení odpisů firmám. Kriticky ovšem hodnotí rozpočtové dopady balíčku a přijímání daňových změn na poslední chvíli ke konci roku.
Český návrh kurzarbeitu v nyní známé podobě má s tím německým málo společného. V případě české verze jde spíše o formální přepis dosud účinného programu na podporu zaměstnanosti Antivirus. Prohlásil to viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj. Vláda přitom uvádí, že právě dlouhodobě fungující německá úprava je inspirací pro Česko.
Vláda má ve středu schvalovat návrh zákona o kurzarbeitu, který předložila šéfka rezortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Zda kabinet normu přijme tak, aby platila už od listopadu, kdy skončí program Antivirus, není úplně jisté. Maláčová se neshoduje s ministryní financí Alenou Schillerovou (ANO) na tom, jak velkou část čisté mzdy by zaměstnanci dostávali.
Dlouhodobé financování důchodů na dluh by nemělo být standardem. Důstojné peníze si ale zaslouží i stávající penzisté. Daňová reforma, která by měla nalézt další zdroje, ještě chvíli potrvá, říká ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Lidem, kteří ztratí práci kvůli současným zákazům a omezením, musí stát vyplácet výrazně vyšší podporu v nezaměstnanosti. To, za kolik peněz má přežít český nezaměstnaný, je vážné, tvrdí šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. „Například v Dánsku se podpora rovná dosavadní mzdě. Pokud se do března někdo uklidňoval, že nezaměstnaní jsou pouze ti, kteří nechtějí pracovat, v současnosti to rozhodně není pravda,“ říká.
Pokud jste se jako firma nyní ocitli v nouzi kvůli opatřením proti šíření koronaviru, a pro své zaměstnance nemáte tolik práce jako dřív, využijte dotační podpory Antivirus. Program Ministerstva práce a sociálních věcí, pro který se vžil německý pojem kurzarbeit, pokryje firmám část mezd, aby nemusely propouštět. „Týká se to téměř všech firem,“ vysvětluje Jan Rafaj, viceprezident Svazu průmyslu.
Stát začne tento týden přispívat na mzdy zaměstnanců restaurací, obchodů, dopravců, továren, cestovních kanceláři a dalších firem, které postihla koronavirová krize. V rámci takzvaného kurzarbeitu, který odstartoval v pondělí, mohou firmy požádat o šedesát až osmdesát procent mezd svých zaměstnanců. Vláda tím chce podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) předejít hromadnému propouštění.
Kabinet opětovně prodloužil do 11. dubna omezení volného pohybu po celé České republice a zpřísnil pravidla karantény. Do Velikonoc zůstanou zavřené také obchody a restaurace. Vláda nicméně rozšířila opatření na pomoc podnikatelům.
Jak se za 30 let od revoluce změnila česká ekonomika? A co nás pod vlivem moderních technologií čeká v budoucnosti? „Pořád se musíme učit něco nového, jinak v silné světové konkurenci neuspějeme. Týká se to firem i jednotlivých lidí,“ říká v rozhovoru pro E15 Marek Loula, vrchní ředitel Korporátního bankovnictví ČSOB.
„Mejdan pomalu končí,“ okomentoval „zlaté“ období českého industriálního byznysu Pavel Šmíd, vystudovaný ekonom, odborník na průmyslové nemovitosti, zakladatel a spolumajitel společnosti sklady.cz. V rozhovoru pro E15 & byznys otevřeně mluví o nastupující recesi a o „lačných žralocích“. Současně kritizuje mladé manažery a představitele českého státu, že pro rozvoj regionů nedělají například tolik jako v sousedním Polsku.