Dana Večeřová - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Dana Večeřová, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čtyřčlenná rodina v Česku nyní utratí 1600 korun za pečivo měsíčně, což je o 400 korun více než loni. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci Svazu pekařů a cukrářů v ČR. Spotřebu spočítali podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Za zdražením je podle svazu zejména růst cen energií. Znovu upozornil na to, že růst cen pro spotřebitele nepokrývá růst nákladů. Největší problémy mají podle svazu malé pekárny, neuvedl ale, kolik podniků skončilo nebo plánuje ukončit činnost.
Extrémně vysoké ceny energií snižují konkurenceschopnost českých podniků. Zatímco tuzemští producenti z mnoha odvětví teprve čekají, zda a případně jak významnou podporu od státu za drahé energie dostanou, řada energetickými náklady méně zatížených zahraničních konkurentů jim už nyní přebírá cenné zakázky. Dosavadní zákazníky českých firem láká na nižší ceny produktů a vyšší spolehlivost dodávek.
V boji proti růstu cen potravin by mohly pomoci kompenzace vysokých cen energií zemědělcům a potravinářům v rámci tzv. krizového rámce EU, který to umožňuje. Novinářům to dnes řekla prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. Komora také vítá snahu o odložení některých částí legislativy Green Dealu například v používání hnojiv a pesticidů.
Návrat povinného testování a prokazování očkování v práci zatím není na stole, uvedl v úterý dosluhující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Takové opatření, které by v souladu s názorem hlavní hygieničky Petry Svrčinové mohlo zbrzdit nárůst počtu nově nakažených, by podle Vojtěcha vyžadovalo změnu zákona. Dodal, že rezort už jedná s ministerstvem práce a sociálních věcí o případném řešení. Tématem se bude ve středu zabývat tripartita.
Zástupci velkých zemědělských uskupení v obavě ze snížení produkce a zvýšení její ceny vyzvali europoslance, aby odmítli části ekologické strategie Farm to Fork. Pod dopis europoslancům se podepsali představitelé Zemědělského svazu, Potravinářské komory, Agrární komory a Iniciativy zemědělských a potravinářských podniků a Slovenské poľnohospodárské a potravinárské komory. Europarlament bude o nové strategii hlasovat patrně v úterý.
Nedostatek pracovních sil potravinářské firmy na rozdíl od obchodu zatím nepociťují. Některé podniky ale z preventivních důvodů najely na krizové systémy řízení už teď. “Směny se nepotkávají, jednotlivé provozy jsou oddělené a nepotkávají se ani lidé, kteří se mohou zastupovat,” říká prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová.
Označení varovnou etiketou „nezdravé“ povinně ponesou potraviny, které obsahují velké množství tuku, cukru nebo soli.
Cena másla na nákupních pultech v Česku byla v červnu rekordní, kilogram stál 187,50 korun. Proti loňskému roku jde o 43procentní zdražení. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Podle Potravinářské komory ČR je na vině rostoucí světová poptávka, podobně argumentují zástupci obchodních řetězců. Podle ministerstva zemědělství je aktuální situace na světovém trhu nestandardní, poptávka po mléčném tuku je vysoká. Ceny másla jsou rekordně vysoko v celé Evropské unii.
Cena másla na nákupních pultech v Česku byla v červnu rekordní, kilogram stál 187,50 koruny. Proti loňskému roku jde o 43procentní zdražení. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.
Ministerstvo zemědělství představilo studii, jejímž cílem bylo porovnat kvalitu 21 vybraných potravin a produktů prodávaných v České republice, Slovensku, Rakousku, Německu a Maďarsku. Náklady na její vypracování dosáhly půl milionu korun, největší rozdíly zjistila u rybích prstů či lančmítu, a to v porovnání s "německou" variantou výrobku. Mezi zeměmi bývalého východního bloku znatelné rozdíly v kvalitě nenašla.