daně při darování nemovitosti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daně při darování nemovitosti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Termín dodání podkladů pro roční zúčtování daně zaměstnanců se blíží. Podklady pro roční zúčtování daně se podle odborníků vyplatí pečlivě a včas připravit. Daňová vratka totiž v mnohých případech dosahuje i několika tisíc korun.
Podle návrhu ministerstva financí by se mohla zrušit čtyřprocentní daň z nabytí nemovitých věcí. Podobné by to mohlo být i u daňových odpočtů za zaplacených úroků u nově uzavřených hypoték.
Už jen opravdu pár dní máte na podání daňového přiznání k dani z nemovitosti. Do konce ledna 2020 jej podávají ti, kteří nabyli nemovitost v průběhu roku 2019, samotná daň pro rok 2020 je následně splatná do konce května.
Pokud jste koupili dům, byt či pozemek, vaší povinností je do tří měsíců podat přiznání k dani z nabytí nemovitosti. Tato daň má řadu odpůrců. Někteří z nich tak navrhují její zrušení.
Daň darovací se již od roku 2014 neplatí a pokud nejsou splněny zákonné podmínky pro osvobození, tak dary podléhají dani z příjmu fyzických osob. Kdy se ale daň darovací platí? Platí se daň z dědictví? A proč je nutné si pohlídat splnění oznamovací povinnosti?
„Není šťastné, dochází-li opakovaně ke změnám daňového práva na poslední chvíli, což nejen posiluje právní nejistotu, ale současně neúměrně navyšuje náklady podnikatelů, neboť úprava informačních systémů či obchodních dohod v krátkém čase bývá mnohem náročnější a dražší,“ shodují se daňoví poradci Petr Drahoš (33) a Tereza Köppelová (30) ze společnosti Mazars, kteří oba nedávno uspěli v prestižní soutěži Daňař roku 2014.
Chalupa synovi, domek dceři. Přemýšlíte, jak rozdělit dědictví? Výhodnější může být vyřešit to už za života. Darování nemovitosti vyjde něco přes tisícovku, dědictví i na desetitisíce. Tedy pokud jde o děti. Ale nezapomeňte si jistit záda: aby s vámi holobrádci pěkně nevyběhli.
Naše vlastnictví našeho vlastnictví… i taková formulace dává podle současného českého práva smysl, protože se v něm týmž pojmem označují jak subjektivní právo vlastníka, tak i předmět tohoto práva. Nový občanský zákoník už ovšem mezi vlastnickým právem a vlastnictvím (jakožto předmětem toho vlastnického práva) důsledně rozlišuje.
Vážený pane doktore, můj známý z N ěmecka by si chtěl koupit nemovitost v České republice a zajímalo by ho, zda je dnes možné, aby cizinci nabývali v Česku nemovitosti. Je k tomu nutné nějaké povolení nebo je třeba zakládat české s. r. o.?
V roce 2009 jsme zkolaudovali přístavbu administrativní budovy a pronajali jsme ji. Nájemcem byl plátce daně, a proto jsme se rozhodli, že nájem bude zdaňován daní z přidané hodnoty. Při pořízení jsme si odečítali postupně DPH na vstupu v plné výši. V roce 2011 dosavadní nájemce odešel. Nový nájemce není plátcem DPH. Musíme něco provést s daní, kterou jsme si v roce 2009 odečetli na vstupu?