daně ze mzdy německo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daně ze mzdy německo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rok 2021 bude pro Česko rokem změn, sčítání dopadů pandemie i voleb do Poslanecké sněmovny. Kampaň ovlivní i postoje jednotlivých stran k daňovému balíčku, který prosadilo vládní ANO s opoziční ODS. „Už nyní je součástí předvolební politické manipulace. Vláda úplně změnila pohled na veřejné finance a tváří se, že je vlastně ani nebude potřebovat. Jsem ale zvědav, odkud chce peníze brát,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Přijetí senátní verze daňového balíčku je podle daňových odborníků oslovených ČTK dobrou zprávou především pro zaměstnance, kterým se zvýší příjmy. Vítají rovněž schválení stravenkového paušálu, který by měl snížit administrativu, nebo zvýšení a zrychlení odpisů firmám. Kriticky ovšem hodnotí rozpočtové dopady balíčku a přijímání daňových změn na poslední chvíli ke konci roku.
Zatímco premiér a šéf ANO Andrej Babiš by snížil daň s příjmů na 15 procent, předseda ČSSD Jan Hamáček navrhuje pokles pouze na 19 procent. Podle svých slov chce ulevit lidem s nižšími příjmy a neohrozit veřejné finance.
Miliardy eur, daňové úlevy, kurzarbeit, nové investice. Německá vláda přijala rozsáhlá ekonomická opatření, která mají pomoci omezit dopady epidemie nového koronaviru na německé hospodářství. Jedním z hlavních opatření, které bezprostředně řeší pracovní výpadek při povinné karanténě, je zjednodušení a rozšíření takzvaného kurzarbeitu.
Evropě oficiálne vládne Ursula von der Leyenová. V čela Evropské komise oficiálně stanula v neděli, kde nahradila Jeana-Claudea Junckera.
„Mejdan pomalu končí,“ okomentoval „zlaté“ období českého industriálního byznysu Pavel Šmíd, vystudovaný ekonom, odborník na průmyslové nemovitosti, zakladatel a spolumajitel společnosti sklady.cz. V rozhovoru pro E15 & byznys otevřeně mluví o nastupující recesi a o „lačných žralocích“. Současně kritizuje mladé manažery a představitele českého státu, že pro rozvoj regionů nedělají například tolik jako v sousedním Polsku.
Průměrná mzda v Česku vyskočila na 34 tisíc korun. Odboráři přesto nejsou spokojeni a žádají další navýšení jak mezd v soukromé sféře, tak platů v té státní. „Budeme spokojeni až tehdy, kdy u nás budou chtít občané Německa, Rakouska, Francie nebo Belgie pracovat za české mzdy,“ prohlásil šéf největší odborové centrály Josef Středula.
Žebříčky nejbohatších Čechů a Slováků sestavuje už dvacet let. Se zkušeností říká, že Slovensko vygenerovalo na počet lidí více miliardářů než Česko. „Řekněme, že mravy na Slovensku byly trochu uvolněnější a bylo možné uchvátit toho víc,“ konstatuje známý ekonomický novinář a provozovatel portálu Motejlekskocdopole.com Miroslav Motejlek.
Katolička se silným sociálním cítěním, které nevadí vysoké daně. A velká propagátorka digitalizace, která je o něco tvrdší k uprchlíkům než její slavná předchůdkyně. To je šestapadesátiletá Annegret Krampová-Karrenbauerová, od pátku nová šéfka nejsilnější německé politické strany. A možná budoucí kancléřka. Němci, a teď už i svět, jí znají pod zkratkou AKK.
Kvůli nedostatku lidí ve výrobě růst tuzemského hospodářství letos zpomalí na 3,6 procenta a příští rok na 3,3 procenta. Vyplývá to z nové prognózy Hospodářské komory, která vychází ze šetření mezi podnikateli. Poroste méně průmysl i maloobchod. Komora nevylučuje, že zaměstnavatelům bude už v červnu 2019 chybět až půl milionu pracovníků. Poslední prognóza komory z června odhadovala letošní růst na 4,2 procenta.