Danění důchodců - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Danění důchodců, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vládní koalice se v pátek shodla na zrušení superhrubé mzdy a zároveň zavedení dvou sazeb daně z příjmu. Zatímco většina zaměstnanců bude danit mzdu 15 procenty, ti s příjmy nad 139 tisíc budou odvádět 23 procent. Státní rozpočet by tím měl přijít o 74 miliard korun. „Polepší si čtyři miliony zaměstnanců a výrazně,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Ekonomové upozorňují, že spíše než daně by se měly snižovat odvody.
Největší položkou dovozu do Lichtenštejnska jsou s trochou nadsázky lidé. V zemi je 38 tisíc obyvatel a stejný počet pracovních míst. Proto denně přijede zpoza hranic do státu pracovat zhruba 19 tisíc cizinců.
V tuzemsku je okolo 2,4 milionu starobních důchodců. Řada z nich si při penzi přivydělává, ať již formou zaměstnaneckého poměru, nebo jako osoby samostatně výdělečně činné. I na ně se tak může vztahovat daňová povinnost. Kdy a jak podává penzista daňové přiznání?
Devětaosmdesátiletá matka Roberta Biondiho má Alzheimerovu chorobu, kvůli níž neopouští domov a svého syna už nepoznává. Přesto je hlavním živitelem rodiny právě ona. Měsíční penze 800 eur (zhruba 20 200 korun) pokryje životní náklady nejen jí, ale i Robertovi a jeho synovi. Oba jsou nezaměstnaní a podle agentury Reuters mají jen malou šanci, že nějakou práci na hospodářsky nedostatečně vyvinutém jihu Itálie najdou.
Česko by se mělo podle volebního programu TOP 09 snažit o vylepšení obrazu zemí visegrádské čtyřky. „Nám prostě vadí obraz věčných kverulantů. A moje zkušenost říká, že je nikdo nebere vážně,“ říká předseda strany Miroslav Kalousek. Pokud by ale V4 táhla středoevropské země mimo unijní jádro, je nutné jasně říci, že musíme zůstat v „rychlém pruhu“ EU, dodává.
Předvolební doba má svůj půvab. Alespoň chvíli si můžeme myslet, že ráj je hnedle za rohem. Oč déle tomu věříme, o to tvrdší je náraz při střetu s realitou. Při čtení volebních programů a při řečech politických lídrů proto není radno upadat do stavu blaženosti. Cíle, které o víkendu představilo hnutí ANO, předpokládaný vítěz říjnových parlamentních voleb, jsou čerstvým příkladem.
Návrh smlouvy mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL je prakticky hotový, straničtí lídři ho mají definitivně posoudit dnes. O víkendu pak dohodu o programu a fungování nové vlády projednají orgány jednotlivých partají. KDU-ČSL dává najevo, že pro být nemusí. Prý byla nucena udělat příliš velké ústupky. Lidovci rovněž trvají na tom, aby dostali ne dvě, ale tři ministerská křesla.
Před měsícem se na této stránce psalo, že po nečekaném snížení deficitu na 3,1 procenta HDP místo předpokládaných 3,7 procenta je možná na čase zvolnit tempo snižování schodku, aby netrpěla domácí poptávka a nepodvazoval se zbytečně hospodářský růst. Ministerstvo financí se ohradilo, že nešlo o úspory státu, ale o nerealizované investice obcí a veřejných institucí. Škrtat a danit se tedy prý musí dál, vždyť to doporučuje i Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Od příštího roku stoupne daň z přidané hodnoty (DPH) o jeden procentní bod na 15 a 21 procent, omezí se výdajové paušály u podnikatelů nebo se dočasně zruší stropy na zdravotní pojištění.
Minulý týden to vypadalo, že česká vláda to má spočítané. Leckdo se radoval, že předčasné volby škrtnou z politiky Věci veřejné. Škrtat se ale nakonec bude jinde. U vás doma. O kolik? Spočítejte si to s kalkulačkou na serveru Peníze.cz.