daniel křetínský eph - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daniel křetínský eph, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Křetínský získal v Británii lukrativní kapacitní kontrakty Ministerstvo zahraničí investuje miliardu do zabezpečení komunikace Finanční správa prověří zisky z kryptoměn Domoplan chystá v Brně výstavbu za miliardy Dobré ráno! Je 53. den roku, svátek má Petr. V tento den před 50 lety byl zahájen provoz na pražském Nuselském mostě. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Konsolidace na českém trhu dodavatelů energií pokračuje. Společnost EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) miliardáře Daniela Křetínského kupuje obchodníka s elektřinou Gazela Energy. Transakci posuzuje Úřad na ochranu hospodářské soutěže.
Miliardář Grantham varuje před dalším poklesem amerického akciového trhu Křetínského EPH vstupuje na nizozemský trh, kupuje dvě plynové elektrárny Debata na Primě: Pavel nařkl Babiše z chaosu. Šéf ANO tvrdí, že válkou nestraší Scholz uvolnil Leopardy, Biden pošle na Ukrajinu tanky M1 Abrams Dobré ráno! Je šestadvacátý den roku, svátek má Zora. V tento den roku 1993 byl Václav Havel zvolen prezidentem Česka. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Prostřednictvím své dceřinné společnosti EP Netherlands vstoupila na trh v Nizozemsku společnost EPH Daniela Křetínského. Ta uzavřela akvizici elektrárny Sloe, o výkonu 870 megawattů, a elektrárny Rijnmond s instalovaným výkonem 800 megawattů. První jmenovanou koupila EPH od společnosti ZEH N.V. a francouzské energetické společnosti EDF S.A. Informoval o tom mluvčí EPH Daniel Častvaj.
Padlé Sberbank mohou relativně rychle přitéct první peníze z prodeje majetku. Konkrétně z portfolia firemních dluhopisů, kterých likvidovaná banka drží za vyšší stamiliony korun. Prodej navrhuje insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová formou výběrového řizení mimo dražbu, transakci musí schválit Městský soud v Praze, vítěze pak musí posvětit věřitelský výbor banky. Bezmála třičtvrtěmiliardové portfolio bondů kapitánů domácího byznysu prý může zmizet jako teplé housky.
Jeden z nejbohatších Čechů Daniel Křetínský si před více než dvěma lety pořídil dům v Paříži. Koupil jej od ruského miliardáře Dmitrije Rybolovleva a jeho exmanželky, jak v pátek upozornila agentura Bloomberg. Křetínský za luxusní nemovitost, která leží hned vedle sídla francouzského prezidenta, zaplatil 21,5 milionu eur, tedy více než půl miliardy korun.
EPH, který vlastní s Patrikem Tkáčem a skupinou manažerů, měl úspěšný rok, přály mu rostoucí ceny plynu. Utržil rekordních 18,9 miliardy eur a zisk EBITDA vzrostl na 2,3 miliardy. Pokračovaly i investice fondu Vesa, který zvyšoval podíly v poštovních a logistických firmách Royal Mail a PostNL. Nově také drží na dvacet procent akcií francouzského prodejce elektroniky FNAC Darty. Letos Křetínský zaujal koupí zámku Marais jihozápadně od Paříže, který chce přestavět na luxusní hotel.
EPH se daří i letos, tržby vzrostly v prvním pololetí meziročně z 5,7 na rekordních 15,1 miliardy eur a zisk EBITDA povyskočil o 60 procent na 1,7 miliardy eur. Tkáč je rovněž spolumajitelem společnosti Czech News Center, kam patří i deník E15. V poslední době se stále více věnuje prodeji potravin a vína. Loni otevřel v Bratislavě za více než sto milionů korun prodejnu, která testuje umělou inteligenci – ta zákazníky obslouží a vybere jim víno.
Tuzemské teplárny spadající pod Energetický a průmyslový holding (EPH) od začátku příštího roku zvýší cenu tepla o 4,8 procenta. Teplárny zásobují teplem zejména oblasti Pardubic, Hradce Králové, Chrudimi, Mostu, Litvínova a Plzně. EPH o tom ve čtvrtek informovalo. Zdražování chystá kvůli rostoucím nákladům většina tepláren v Česku, některé i o desítky procent.
Když loni koncem roku dvaatřicet byznysmenů v čele s miliardáři sepsalo výzvu k druhé transformaci ekonomiky, byl to nejen signál nové vládě, ale i důkaz jejich mentálního obratu. Letos je více než kdy jindy patrné, že začínají své tradiční podnikání ředit vůní digitální, zelené či virtuální budoucnosti: těžař Karel Komárek modeluje zachytávání CO2 pro záchranu planety, 76letý Vlastislav Bříza objevuje kouzlo elektromobility a Petr Otava, jehož byznysem bylo zpracování kovů, vstupuje do oboru datacenter.