daňové přiznání osvč za rok 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daňové přiznání osvč za rok 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Daňové přiznání vyplňují OSVČ, někdy i zaměstnanci, důchodci nebo studenti. Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Jak ho vyplnit? Jak vyřídit daně online? Jaké termíny dodržet, když chcete přiznat daně elektronicky anebo na písemně? Jak se liší dodatečné a opravné daňové přiznání? Čtěte níže a stáhněte si potřebné formuláře online.
Čekáte v letošním roce dítě a zajímá vás, jak je to s porodným? V minulosti bylo porodné vypláceno každé matce, nyní už to tak není. Pochopitelně se nárok jako spousta dávek odvíjí od výše výdělku. Budete mít nárok právě vy? Je částka porodného na každé dítě stejná? Čtěte níže.
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v roce 2017 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, a to i po část roku, je povinna podat přehled o příjmech a výdajích příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ). Termín: středa 2. května.
Základní termín dokdy odevzdat daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2017 byl 3. dubna 2018. Při neodevzdání daňového přiznání nebo nezaplacení daně je nutné počítat se sankcemi. Ještě ale je šance se jim vyhnout.
Odevzdáním daňového přiznání daňové povinnosti pro OSVČ nekončí, čeká je ještě odevzdání přehledů o příjmech a výdajích. Jak se vypočítává sociální pojištění za rok 2017 při výkonu samostatné výdělečné činnosti?
Daňové přiznání vyplňují nejenom všichni daňoví poplatníci, kteří měli v roce 2017 některý z příjmů zakládající povinnost daňové přiznání za rok 2017 podat, ale i daňoví poplatníci, kteří podávají daňové přiznání dobrovolně za účelem obdržení daňové vratky. Na co nezapomenout při vyplňování daňového přiznání?
Všechny OSVČ na hlavní činnost musí platit ze svého hrubého zisku daň z příjmu fyzických osob, sociální pojištění a zdravotní pojištění.
Povinnost podat daňové přiznání neplatí jen pro podnikatele. Pozor by si měli dát zejména ti, kteří si k zaměstnání přivydělávají. Začínající podnikatelé, kteří jsou současně i zaměstnanci, mají sice povinnost daňové přiznání odevzdat, zálohy na sociální a zdravotní pojištění však často odvádět nemusí. Přivýdělek na živnostenský list se tak v mnoha případech vyplatí víc než uzavírání dohod o provedení práce nebo o pracovní činnosti.
Živnostníci musí své zdravotní pojišťovně odevzdat přehled o příjmech a výdajích. Platí to pro všechny OSVČ, které alespoň po část roku 2017 vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost.
Při výkonu hlavní samostatné výdělečné činnosti je nutné platit alespoň minimální měsíční zálohu na sociálním pojištění. Pro rok 2018 se přitom minimální záloha zvyšuje o 128 korun.