daňové přiznání za rok 2017 finanční úřad - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daňové přiznání za rok 2017 finanční úřad, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jednou z nejvýznamnějších novinek v daních bude příští rok zvýšení spotřební daně u alkoholu a tabáku, což zřejmě povede k jejich zdražení. Od května by pak měla odstartovat třetí a čtvrtá vlna EET, do které se nově zapojí řemeslníci, daňoví poradci, lékaři a další profese, které přijímají platby v hotovosti a do této doby se na ně povinnost evidovat tržby nevztahovala. Zároveň se od května sníží DPH u vybraných služeb a zboží.
Lidé a firmy do dnešního dne odevzdali 1,88 milionu daňových přiznání za loňský rok. Fyzické osoby podaly 1,63 milionu přiznání a firmy 242 005. V případě fyzických osob jde o tři čtvrtiny z celkového očekávaného počtu a u firem o více než polovinu. Data zveřejnila Finanční správa na twitteru.
Finanční správa zavedla v roce 2014 přílohu k daňovému přiznání, která má pomoci odhalovat daňové úniky přes propojené firmy, bez předchozí analýzy. Uvedl to Nejvyšší kontrolní úřad. Finanční úřady podle něj také musely plátcům vracet desítky milionů korun za chybně vyměřenou daň. Generální finanční ředitelství to odmítlo. Přílohu konzultovalo s poradci, podniky i akademiky a chyby jsou v poměru k celkové vybrané dani velmi nízké, uvedlo.
Stát loni vybral na daních 979,7 miliardy korun, což ve srovnání s rokem 2016 představuje nárůst téměř o 69 miliard korun. Do státního rozpočtu zamířilo z vybrané sumy 689,4 miliardy korun. Část peněz převedl stát v souladu s rozpočtovým určením daním krajům a obcím, dvě procenta z daní obdržel Státní fond dopravní infrastruktury. Uvádí to návrh státního závěrečného účtu, který vláda předložila Sněmovně.
Základní termín dokdy odevzdat daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2017 byl 3. dubna 2018. Při neodevzdání daňového přiznání nebo nezaplacení daně je nutné počítat se sankcemi. Ještě ale je šance se jim vyhnout.
Už jen do 3. dubna mají lidé čas na podání daňového přiznání za rok 2017. Krom podnikatelů se tato povinnost týká třeba zaměstnanců, kteří při zaměstnání podnikají nebo mají i další druhy příjmů. Řada poplatníků se při vyplňování přiznání spoléhá jen na sebe, což s sebou nese riziko vzniku chyb. Jaké jsou ty nejčastější?
Jako každý rok, došlo k několika změnám, které ovlivní daně z příjmu fyzických osob. Polepšit by si měli rodiče i lidé, kteří si spoří prostřednictvím penzijního nebo životního pojištění.
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.
Složitost a časová náročnost, někdy i stres, často stojí za chybami, kterých se podnikatelé a firmy při podání daňového přiznání k přijmu dopouštějí. Připravili jsem pro vás přehled nejrozšířenějších chyb i s příklady.
Lidé s vyššími příjmy odvádí mimo 15procentní daň z příjmu i 7procentní solidární daň. Z jakých příjmů se bude za rok 2017 platit solidární daň? Kdy je nutné podat daňové přiznání a kdy je možné obdržet měsíční solidární daň zpět?