daňové přiznání za rok 2018 kalkulačka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daňové přiznání za rok 2018 kalkulačka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od začátku roku 2023 nastaly v oblasti daní významné změny, které se dotýkají řady podnikatelů a firem. Zvýšila se hranice příjmů pro plátce DPH či příjmového limitu pro uplatnění výdajových paušálů. Rovněž vstoupila v platnost nová mimořádná daň z neočekávaných zisků (tzv. windfall tax). Změny nastaly i u zdanění fyzických osob. Podrobnosti o největších novinkách popisují daňoví specialisté advokátní kanceláře Havel & Partners.
Za většinu zaměstnanců plní daňové povinnosti zaměstnavatel, pro osoby samostatně výdělečně činné jsou však daně, resp. odevzdání daňového přiznání jedním ze základních úkolů.
Daně se týkají i brigádníků, tedy nejenom studentů, kteří pracovali třeba přes letní prázdniny, ale i zaměstnanců či penzistů. Podívejme se na zajímavé praktické příklady zdanění.
Zaměstnancům je z hrubé mzdy sražena záloha na dani z příjmu, sociální pojištění a zdravotní pojištění. Povinné pojistné platí za zaměstnance i zaměstnavatel. Vypočtěte si čistou mzdu a kolik odvádíte na daních a pojistném.
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v roce 2017 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, a to i po část roku, je povinna podat přehled o příjmech a výdajích příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ). Termín: středa 2. května.
Zaměstnancům je z hrubé mzdy sražena jejich zaměstnavatelem záloha na dani z příjmu, sociální pojištění a zdravotní pojištění. Povinné pojistné platí za zaměstnance i zaměstnavatel. Zdanění však může být různě vysoké. Podívejme se na vybrané příklady.
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.