daňové výjimky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu daňové výjimky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministr financí Zbyněk Stanjura připouští, že konsolidační balíček ještě může doznat některých změn po jednání se zaměstnavateli a podnikateli. „Možná jsme něco úplně nedomysleli, takže nějaký detail budeme ještě projednávat, budeme to řešit v příštích týdnech,“ uvedl šéf státní kasy.
Letošní akce milostivého léta se bude týkat odpuštění vybraných dluhů vzniklých v souvislosti s daňovým systémem. Poslanecká sněmovna aktuálně schválila příslušný vládní návrh zákona o mimořádném odpuštění a zániku některých daňových dluhů. Kdo bude moci o odpuštění požádat? Jakých nedoplatků se daňové milostivé léto týká? A jakým způsobem bude mimořádné odpuštění probíhat?
Změny daně z přidané hodnoty budou mít na příjmy domácností pozitivní dopad. V rozhovoru pro deník Blesk to řekl premiér Petr Fiala )ODS). Premiér také obhajoval nulovou spotřební daň na takzvaná tichá vína, do budoucna se prý ale ještě může změnit.
Stát se v rámci úsporného balíčku rozhodl zrušit daňovou výjimku, která dosud platila pro podnikové benefity a takzvaně manžerské stravenky dosahující i tisícikorunové výše denně. Firmy tvrdí, že po zrušení by nemohly poskytovat bonusy a o benefity by přišly až tři miliony pracovníků. Podniky by tak navíc ztratily jednu z cest, jak motivovat zaměstnance. „Zrušení podpory volnočasových benefitů považujeme za nejhorší možné řešení, které státnímu rozpočtu nic nepřinese a jen to odnesou miliony zaměstnanců a ...
Vláda chce v rámci snah o ozdravení státního rozpočtu mimo jiné zrušit osvobození od daně z příjmů u prodejů cenných papírů a podílů ve firmách při překročení hranice 40 milionů korun. Podrobnosti návrhu zatím nejsou úplně známy, ale například podle experta poradenské firmy KPMG je navrhovaný limit příliš nízký. Nápad se nelíbí ani investorům do startupů. Plus další informace ze světa investic.
Vládou představená úsporná opatření jsou finální, opravit se mohou případně jen technické chyby, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v neděli v České televizi. Vláda podle svého předsedy nebude ustupovat nátlaku žádné ze zájmových skupin. Kabinet se chystá projednat konsolidační balíček v pondělí se zástupci zaměstnavatelů a odborů na zasedání tripartity.
Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) představila konsolidační balíček, který má do státního rozpočtu přinést ještě letos úspory ve výši 94 miliard korun a po dvou letech pak 148 miliard korun. Ozdravný balíček obsahuje 58 opatření, jejichž cílem je snížení deficitu veřejných financí. Dojde na zrušení neinvestičních dotací, zvýšení daně z příjmu právnických osob, zvýšení daně z nemovitosti, tabáku a alkoholu nebo naopak snížení DPH u potravin a bydlení.
Zrušení tzv. školkovného, slevy na dani za studenta nebo snížení slevy na dani na manželku. To jsou jen některé daňové slevy a výjimky z celkových 22, které se vláda rozhodla zrušit v rámci konsolidačního balíčku. Ten by měl společně s dalšími změnami zajistit v příštím roce snížení schodku státního rozpočtu o 94,1 miliardy korun a v roce 2025 o dalších 53,4 miliardy korun. Jaké další zrušené slevy na daních balíček obsahuje?
Vyšší daně budou platit firmy, živnostníci a částečně i zaměstnanci, kteří přijdou o řadu daňových slev. Vláda Petra Fialy (ODS) představila ve čtvrtek svůj konsolidační balíček, díky kterému chce v rozpočtu najít v příštím roce 94,1 miliardy korun, během dvou let až 147,5 miliardy korun. Největší část chce stát ušetřit na národních dotacích pro firmy a podnikatele, a to téměř 55 miliard korun. Dotkne se to zejména průmyslu a zemědělství.
Podniky neznají žádné parametry možného nárůstu daňové zátěže, vláda s nimi nejedná, kritizuje koaliční sestavu šéf Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. „Domlouváme kongresy, konference, velké skupiny turistů na příští rok. Jak to máme dělat, když ještě začátkem května vláda neví, jak to bude vypadat?“ říká.