dark internet - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dark internet, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
K čemu kryptoměny jsou, jak fungují a jak je využívat? Stojí jejich zhodnocení na reálných základech a k čemu je blockchain? Podobné otázky si v důsledku masové obliby bitcoinu a dalších kryptoměn klade stále více lidí.
Obsah čtvrté nejbohatší bitcoinové peněženky na světě přešel do úschovy vlády Spojených států. Úřady zabavily veřejnosti neznámé osobě 69 369 bitcoinů (v hodnotě přes 20 miliard korun), která je měla hackerským způsobem získat z konta nelegálního on-line tržiště Silk Road. Kolem kroku americké vlády stále zůstávají doslova miliardové otázky. Týkají se toho, co se s mincemi vlastně stane či do jaké míry lze věřit v anonymitu bitcoinu. Odpovědi na ně mohou zamíchat poměry na kryptoměnovém trhu a v byznysu ...
Zatímco nadnárodní společnosti i výzkumné organizace po celém světě pokračují ve vývoji co nejkomplexnějšího systému umělé inteligence, Roman Yampolsky z University of Louisville jde opačnou cestou. Ve svém výzkumu se zabývá možnostmi, jak inteligenci strojů omezit a jakým způsoben novou generaci počítačů zasadit do právních rámců. Také proto, že rozmach superinteligentních zařízení by mohl pro lidskou rasu znamenat problém. „Vypuštění umělé inteligence bez bezpečnostních mechanismů je stejné jako ...
Anonymita, decentralizace a rychlé transakce. To jsou vlastnosti, na které spoléhá většina ze stovek až tisícovek existujících virtuálních měn. Jejich tvůrci však obvykle spoléhají na odlišná technologická řešení. Kryptoměna Verge se snaží odlišit mírou anonymity a soukromí.
Sony, Netflix a nově také HBO. Hackery nezajímá jen vysoká politika, ale i Hollywood – cílem jsou scénáře i celé epizody napjatě očekávaných seriálů. Právě scénář k ještě neodvysílané čtvrté epizodě nové série Hry o trůny ukradli hackeři před několika dny společnosti HBO, která seriál produkuje.
Policejní úřady Spojených států a Evropské unie společně provedly dosud nejrozsáhlejší zátah proti ilegálním praktikám v anonymní sféře internetu známé jako darknet. Podařilo se jim vyřadit mimo jiné největší známé tržiště na darknetu AlphaBay, informoval dnes ve Washingtonu americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions.
Obchod s počítačovými viry, kterými dokáže hacker během okamžiku vybílit konto, funguje jako každý jiný byznys, je jen nelegální. Trh s takzvaným malwarem schopným podrobit si internetový bankovní účet nebo položit servery čile vzkvétá. „Počet útoků se rok co rok zdvojnásobuje. V Česku už naštěstí pokročila osvěta, část útočníků se přesouvá do zemí, kde mají větší šance, obvykle na východ,“ říká manažer operačních rizik Komerční banky Tomáš Doležal.
Řekněme, že si chcete koupit ten nejčistší kokain za relativně dobrou cenu. Že vás štve v práci nadřízený a vy byste byli schopni jít tak daleko, že zaplatíte nájemnému vrahovi. Že žijete v Číně a chcete si založit opoziční blog. Co byste v těchto čistě teoretických otázkách dělali a kam byste šli? Odpovědí je Dark internet neboli Deep web.
Asociace komunikačních agentur vstupuje do nové etapy své práce. Michala Charváta střídá Marek Hlavica. Jak jsou na tom ale i další oborová sdružení, kterých je nepočítaně?
Svět plateb čeká v nejbližších měsících revoluční změna. Na trh vstoupí noví hráči a bankám přibude konkurence. Umožní to směrnice Evropské unie, podle níž mohou klienti finančních ústavů předávat přihlašovací údaje ke svým bankovním účtům třetím stranám. Platební služby tak budou stále častěji poskytovat mobilní operátoři nebo internetové firmy jako Apple, Facebook, Google či další.