datum podání daňového přiznání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu datum podání daňového přiznání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pokud jste v roce 2020 nabyli, darovali, prodali nebo jinak pozbyli nemovitou věc, čeká vás „papírování“. Nepřehledné formuláře psané úřednickou řečí ale zvládnete hravě díky našemu návodu.
K povinostem osob samostatně výdělečně činných patří také odevzdání Přehledů o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojiťovnu.
Plátce daně musí daňové přiznání odevzdat finančnímu úřadu nejpozději do 1. dubna 2021. Termín je stanoven zákonem a může se změnit. Jaké jsou další termíny pro odevzdání daní?
Nově počítaná dovolená, vznik takzvaného sdíleného pracovního místa, snížený odpočet úroků z hypotéky nebo odlišně uplatňovaná DPH u nájmů. To jsou některé z novinek v pracovním, obchodním a v daňovém právu, které začínají platit od ledna 2021. Změny stručně komentují daňoví experti ze společnosti PwC Česká republika a advokáti z PwC Legal.
Konec roku je spojen s nejrůznějšími termíny a uzávěrkami. Udělat si chvilku v předvánočním shonu i na osobní účty se rozhodně vyplatí. Byla by škoda přijít zbytečně třeba o plnou státní podporu na stavebním spoření či platit více na daních.
K hypotéce nad 7 milionů daňové poradenství Zdarma! Takto by mohl v brzké době vypadat reklamní slogan některé z českých bank poskytujících hypoteční úvěry.
Vláda navrhla zrušit daň z nabytí nemovitostí. Zákon ale ještě neprošel Sněmovnou, Senátem a nepodepsal ho prezident. Musejí tedy ti, kteří kupují nemovitost, tuto daň platit? A jak je to s možností odečítat si úroky z hypotéky ze základu daně, které ruší vládní návrh na zrušení daně?
Nejzazším termínem pro podání daňového přiznání k dani z příjmů bývá každoročně 1. duben. Letos se kvůli krizi covid-19 mohou daňoví poplatníci s odevzdáním formuláře, a dokonce i platbou daně opozdit až o tři měsíce.
Nepříznivým dopadům epidemie koronaviru SARS CoV-2 v oblasti insolvencí a exekucí se snaží zabránit zákon nazývaný Lex Covid. Předpis byl v pátek 24. dubna vyhlášen ve Sbírce zákonů pod číslem 191/2020 Sb. Cílem právní úpravy je podat pomocnou ruku dlužníkům zasaženým pandemií koronaviru a ochránit je – byť dočasně – před insolvencí.
Státy pumpují miliardy do svých ekonomik. Finanční stimuly mají mimo jiné přispět k rychlému rozběhnutí ekonomik po odeznění nejhorší části epidemie, firmám mají pomoci udržet zaměstnance. Podle řady odhadů může jít celkem až o desetinu globálního HDP. Loni ekonomiky světa dohromady dle odhadů MMF vygenerovaly hodnotu v objemu 86,5 bilionu dolarů. Podívejte se, jak které země svému hospodářství nyní pomáhají.