datum podání daňového přiznání 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu datum podání daňového přiznání 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jestliže jste v roce 2022 nabyli, darovali, prodali nebo jinak pozbyli nemovitou věc, čeká vás „papírování“. Nepřehledné formuláře psané úřednickou řečí ale zvládnete hravě díky našemu návodu. Pozor, do 31. května musíte daň zaplatit.
Firmy a lidé letos odevzdali 2,83 milionu daňových přiznání k dani z příjmu. Z celkového počtu vybraných přiznání jich bylo 2,3 milionu od fyzických osob a zhruba 523 tisíc od firem. Konečná data dnes zveřejnila finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2020 téměř 2,9 milionu přiznání k dani z příjmů.
Elektronická evidence tržeb stojí už třetím rokem. Povinnost pro restaurace, hotely a obchody přerušila kvůli epidemii covidu na jaře 2020 vláda Andreje Babiše (ANO). Přitom právě v tomto roce chtěla spustit 3. a 4. vlnu EET. Rozšíření se mělo vztahovat na 300 tisíc živností včetně řemeslníků a také na praktické lékaře nebo advokáty. O elektronických pokladnách má už v březnu či v dubnu rozhodnout kabinet Petra Fialy (ODS).
Stejně jako loni došlo k posunutí daňového přiznání. Do kdy je ale potřeba podat Přehledy pro zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení? Listinná podoba daňového přiznání se musela podat do 3. května. Na elektronické podání však mají lidé ještě čas, a to do 1. června. Na přehledy se spěchat nemusí, ale určitě není dobré na ně úplně zapomenout.
Vzhledem k současné situaci mohou živnostníci podat Přehledy o příjmech a výdajích za rok 2020 v delším termínu. Vzhledem k OSSZ je nutné splnit termín 30. 6. 2021. K tomuto datu je však nutné zároveň uhradit i případný doplatek pojistného za rok 2020. Zdravotní pojišťovny pak Přehledy požadují do 2. srpna 2021.
K povinnostem osob samostatně výdělečně činných patří také odevzdání Přehledů o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu.
Nově počítaná dovolená, vznik takzvaného sdíleného pracovního místa, snížený odpočet úroků z hypotéky nebo odlišně uplatňovaná DPH u nájmů. To jsou některé z novinek v pracovním, obchodním a v daňovém právu, které začínají platit od ledna 2021. Změny stručně komentují daňoví experti ze společnosti PwC Česká republika a advokáti z PwC Legal.
Konec roku je spojen s nejrůznějšími termíny a uzávěrkami. Udělat si chvilku v předvánočním shonu i na osobní účty se rozhodně vyplatí. Byla by škoda přijít zbytečně třeba o plnou státní podporu na stavebním spoření či platit více na daních.
Vláda navrhla zrušit daň z nabytí nemovitostí. Zákon ale ještě neprošel Sněmovnou, Senátem a nepodepsal ho prezident. Musejí tedy ti, kteří kupují nemovitost, tuto daň platit? A jak je to s možností odečítat si úroky z hypotéky ze základu daně, které ruší vládní návrh na zrušení daně?
Nejzazším termínem pro podání daňového přiznání k dani z příjmů bývá každoročně 1. duben. Letos se kvůli krizi covid-19 mohou daňoví poplatníci s odevzdáním formuláře, a dokonce i platbou daně opozdit až o tři měsíce.