David Miklas - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu David Miklas, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Svou počítačovou společnost DO-IT před čtyřmi lety úspěšně prodal stejně jako později start-up be3D vyvíjející vlastní řešení trojrozměrného tisku. Nyní si plní další sen vývojem luxusního elektrického člunu KeelCraft. Mezitím David Miklas radí dalším start-upům, jak dostat nápad na trh a kde na něj sehnat peníze. Přiznává, že nejjistější je financování z vlastní kapsy.
Po projektech v oblasti trojrozměrného tisku nebo výroby vlastního leteckého simulátoru se český podnikatel David Miklas pouští do dalšího nového oboru. Jeho společnost KeelCraft, která chce vyrábět a prodávat luxusní elektrické čluny, získala strategického investora.
Více než dva roky práce má za sebou čtveřice nadšenců, kteří se v rámci projektu InAero rozhodli pomocí vlastních sil zprovoznit funkční letecký simulátor. Ten sestavili z reálného kokpitu českého dopravního letadla L-410, který musel projít kompletní renovací.
Z rychle rostoucího globálního trhu tiskáren trojrozměrných předmětů si ukousne rovněž tuzemská skupina YSoft. S novou průmyslovou tiskárnou DeeRed cílí na tržby nejméně ve stovkách milionů korun.
Start-up s názvem be3D zažívá rozmach. Poté, co získal investora, jímž je jiná úspěšná česká IT firma Ysoft, teď připravuje otevření výrobní haly. V Kralupech nad Vltavou bude vyrábět 3D tiskárny pro zákazníky ze Spojených států, Japonska, nebo Austrálie.
Česká společnost DO-IT (be3D) postaví za Prahou sériovou linku na výrobu vlastních 3D tiskáren. Objekt by měl mít rozlohu až tisíc metrů čtverečních. Firma v současné době hledá vhodné prostory, které bude následně možné zrekonstruovat pro účely moderní výroby.
Česká společnost DO-IT to s 3D tiskem chtěla výrazně rozjet už během loňského podzimu, kdy na trh vyrukovala s malou tiskárnou DeeOrange. Přirovnávána byla k iPhonu – technologii zabalila do pěkného obalu a snažila se, aby uživatelé nemuseli nic řešit, jen tisknout. Doba nicméně pokročila a DO-IT to zkouší znovu s novými zkušenostmi.
Můžou se 3D tiskárny brzy objevit v běžných českých domácnostech? Nalezne tato nová technologie praktické využití? A nejsou řeči o technické revoluci, kterou by měl prý 3D tisk přinést, zatím jen science fiction? Přečtěte si rozhovor s mladým vývojářem Davidem Miklasem.
„Našeho designéra dokáže pěkně rozčílit, když mu někdo řekne, že to vypadá jako výrobek od Applu. Mně to ale nevadí a spíš si myslím, že je to dobře,“ usmívá se zakladatel a šéf společnosti DO-IT David Miklas. Ukazuje při tom na opodál stojící uhlazenou bílou 3D tiskárnu, jejíž třetí várka právě míří do výroby. Podobnost s Applem není úplně náhodná a i tento fakt má český výrobek DeeOrange a 3D tisk dostat také k běžným uživatelům.
Stroje, které umí vytisknout trojrozměrné objekty, si ještě nedávno mohly dovolit jen velké průmyslové podniky nebo bohaté univerzity. Dnes je možné koupit 3D tiskárnu za pár desítek tisíc korun. Tyto levné stolní tiskárny lákají malé firmy, domácí kutily i domácnosti. Jejich největší výrobce, společnost Stratasys, odhaduje, že se jich loni prodalo 40 tisíc kusů a letos se toto číslo zdvojnásobí.