dávky hmotné nouze v roce 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dávky hmotné nouze v roce 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministerstvo práce a sociálních věcí nesmí uzavřít smlouvu na nový informační systém pro vyplácení dávek, který má podle plánu fungovat od roku 2021. Rozhodnutí Antimonopolního úřadu je pravomocné, řekla jeho mluvčí Milena Marešová. Z rozhodnutí vyplývá, že ministerstvo transparentně nevysvětlilo vyřazení vítězné firmy DXC Technology z tendru kvůli nízké ceně, čímž porušilo zákon o zakázkách. MPSV s tím nesouhlasí, odvoláním nechtělo ale případ dál protahovat. Výtky zohlední v zadávacím řízení.
Výdaje na dávky v hmotné nouzi výrazně klesají. Loni stát lidem v tísni vyplatil 5,35 miliardy. Je to nejméně od roku 2012. Proti letům 2013 až 2015 je pak částka zhruba poloviční. Méně než poloviční je od té doby i počet těch, kteří peníze od státu dostávají. Loni v prosinci jich bylo 111 tisíc. Výše příjmu hraje roli i u dalších dávek, a to u přídavků na děti, porodného či příspěvku na bydlení. Také u nich příjemců ubylo a výdaje klesly. Vyplývá to ze zpráv o vyplácených dávkách, které zveřejňuje ...
Ministerstvo práce uzavřelo stamilionový tendr na jednotný informační systém. Jeho dosavadní dodavatel a správce OKsystem v něm podle informací serveru E15 prohrál. Nyní běží lhůta na odvolání. Informaci jako první ve středu přinesl Ekonomický deník.
Domácnosti měly loni více peněz, jejich útrata vzrostla o 4 procenta. Úřadovala ale také inflace, která přesáhla 2 procenta. Zdražovalo hlavně jídlo a pití. Ze statistiky vyplývá růst úspor i zadlužení, především na bydlení.
Přes dvacet procent českých domácností pobírá každý měsíc nějakou dávku od státu. Na dotaz deníku E15 statistici ČSÚ dopočítali, že v roce 2016 pobíralo některou ze sociálních dávek vyjma důchodů celkem 21,6 procenta domácností. Podíl přitom příliš neklesá ani v době hospodářského boomu země. Od roku 2014 inkasuje dávky stabilně kolem 22 domácností ze sta. Česká ekonomika přitom od té doby o více než desetinu zbohatla.
Životní minimum je důležitá částka, od níž se odvíjí řada sociálních dávek. Používá se například při posuzování nároku na porodné či dávky v hmotné nouzi. Od roku 2012 se výše životního minima nezměnila.
Hazard v Česku pojede od příštího roku podle nových pravidel. To nejdůležitější, o čemž ministerstvo financí hovoří jako o páteři nové regulace, však bude chybět. Je to informační systém, na jehož základě třeba půjde zakázat hrát lidem, kteří berou dávky v hmotné nouzi nebo jsou v insolvenci. Úřad Andreje Babiše už podruhé posunul termín podání nabídek do tendru za zhruba tři sta milionů korun na IT řešení databáze hráčů. Všem je už jasné, že vymyslet a zavést systém do konce roku prostě nelze.
Ubytování pro chudé budou podle rozhodnutí vlády řešit od roku 2017 obce. Měly by investovat skoro 15 miliard korun ročně. Na podzim přijde další vlna kontrol sociálních ubytoven. Pokud hygienici a stavební úřady jejich stav neschválí, budou zavřeny. Ohrožena je tak téměř čtvrtina z pětadvaceti tisíc lidí, kteří v těchto budovách žijí.
Ministerstvo práce plánuje změny v dávkách na bydlení. Místo dvou by se měla začít vyplácet jen jedna. Se sloučením nynějšího příspěvku a doplatku na bydlení počítá chystaná koncepce sociálního bydlení. Výdaje na dávky na bydlení v posledních letech výrazně rostou. V roce 2012 do příspěvků a doplatků putovalo celkem zhruba 7,4 miliardy korun, loni už téměř 12,1 miliardy.
Výdaje na dávky na bydlení v posledních třech letech výrazně vzrostly. Zatímco v roce 2012 na nich stát vyplatil 7,4 miliardy korun, loni suma překročila už 12 miliard. Minulý rok se ve srovnání s tím předcházejícím náklady zvedly o pětinu. Vyplývá to údajů ministerstva práce. Na bydlení existují dvě dávky – příspěvek a doplatek.