dávky v hmotné nouzi 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dávky v hmotné nouzi 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Méně zbytečné byrokracie a dalších nástrah ze strany státu. Tak má vypadat nejpozději od října cesta k získání pomoci s rostoucími cenami nájmů a energií pro nízkopříjmové domácnosti včetně seniorů.
Ministerstvo práce a sociálních věcí nesmí uzavřít smlouvu na nový informační systém pro vyplácení dávek, který má podle plánu fungovat od roku 2021. Rozhodnutí Antimonopolního úřadu je pravomocné, řekla jeho mluvčí Milena Marešová. Z rozhodnutí vyplývá, že ministerstvo transparentně nevysvětlilo vyřazení vítězné firmy DXC Technology z tendru kvůli nízké ceně, čímž porušilo zákon o zakázkách. MPSV s tím nesouhlasí, odvoláním nechtělo ale případ dál protahovat. Výtky zohlední v zadávacím řízení.
Zhruba 190 000 seniorek a seniorů musí měsíčně hospodařit s důchodem pod 10 000 korun. Kolem 60 000 lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v Česku činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.
Výdaje na dávky v hmotné nouzi výrazně klesají. Loni stát lidem v tísni vyplatil 5,35 miliardy. Je to nejméně od roku 2012. Proti letům 2013 až 2015 je pak částka zhruba poloviční. Méně než poloviční je od té doby i počet těch, kteří peníze od státu dostávají. Loni v prosinci jich bylo 111 tisíc. Výše příjmu hraje roli i u dalších dávek, a to u přídavků na děti, porodného či příspěvku na bydlení. Také u nich příjemců ubylo a výdaje klesly. Vyplývá to ze zpráv o vyplácených dávkách, které zveřejňuje ...
Ministerstvo práce uzavřelo stamilionový tendr na jednotný informační systém. Jeho dosavadní dodavatel a správce OKsystem v něm podle informací serveru E15 prohrál. Nyní běží lhůta na odvolání. Informaci jako první ve středu přinesl Ekonomický deník.
Domácnosti měly loni více peněz, jejich útrata vzrostla o 4 procenta. Úřadovala ale také inflace, která přesáhla 2 procenta. Zdražovalo hlavně jídlo a pití. Ze statistiky vyplývá růst úspor i zadlužení, především na bydlení.
Přes dvacet procent českých domácností pobírá každý měsíc nějakou dávku od státu. Na dotaz deníku E15 statistici ČSÚ dopočítali, že v roce 2016 pobíralo některou ze sociálních dávek vyjma důchodů celkem 21,6 procenta domácností. Podíl přitom příliš neklesá ani v době hospodářského boomu země. Od roku 2014 inkasuje dávky stabilně kolem 22 domácností ze sta. Česká ekonomika přitom od té doby o více než desetinu zbohatla.
Životní minimum je důležitá částka, od níž se odvíjí řada sociálních dávek. Používá se například při posuzování nároku na porodné či dávky v hmotné nouzi. Od roku 2012 se výše životního minima nezměnila.
Chudým se snížily dávky. Kvůli novému opatření už přišlo o část příspěvku 28 tisíc lidí – třetina ze všech oprávněných.
Hazard v Česku pojede od příštího roku podle nových pravidel. To nejdůležitější, o čemž ministerstvo financí hovoří jako o páteři nové regulace, však bude chybět. Je to informační systém, na jehož základě třeba půjde zakázat hrát lidem, kteří berou dávky v hmotné nouzi nebo jsou v insolvenci. Úřad Andreje Babiše už podruhé posunul termín podání nabídek do tendru za zhruba tři sta milionů korun na IT řešení databáze hráčů. Všem je už jasné, že vymyslet a zavést systém do konce roku prostě nelze.