demonstrace proti zemanovi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu demonstrace proti zemanovi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Miloš Zeman ve vánočním poselství uvedl, že se považuje za kacíře debaty o změnách klimatu, ze které se podle jeho názoru stává nové náboženství. Tradiční přání završil slovy o bolesti: "Hovořím o takové bolesti, o které mluvil Tomáš (Garrigue) Masaryk, když řekl, že myšlení bolí. Chtěl bych vám všem popřát, abyste i nadále byli svobodnými osobnostmi, které si vytvářejí svůj vlastní názor a nenechají se nikým manipulovat," řekl divákům.
Odpočítáváme posledních pár dní do konce roku, v němž obyvatelé České republiky završili svůj třicátý rok svobody.
Na náměstích, ulicích nebo jen doma zapálením svíčky si lidé připomněli 30. výročí studentské demonstrace ze 17. listopadu 1989. Pokojná akce brutálně potlačená totalitním režimem odstartovala takzvanou sametovou revoluci, která ukončila více než čtyřicetiletý mocenský monopol komunistů.
Spolek Milion chvilek pro demokracii svolává další demonstraci na Letnou. Požaduje, aby premiér odstoupil, požadavky ale má také na opozici. "Jsme připraveni demonstrovat roky, i proti dalším vládám, ať si na to politici zvyknou," říká předseda spolku Mikuláš Minář v rozhovoru se serverem Reflex.cz. Politici podle něj můžou hrát své hry, ale musí dodržovat pravidla.
Podle předsedy opoziční ODS Petra Fialy by měl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) kvůli pátečnímu slovnímu výpadu ruského ministra kultury Vladimira Medinského na starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) předvolat k vysvětlení ruského velvyslance. Diplomatický krok, kterým země vyjadřuje nesouhlas, je podle něj namístě, protože výrok ministra považuje za nepřijatelný. Medinskij Koláře přirovnal k vůdci regionální odbočky nacistické strany NSDAP, když kritizoval vedení městské části za záměr odstranit ...
Podívejte se na dnešní televizní zprávy či informace nejrůznějších webů, na internetové diskuse, nebo na různé profily na Facebooku či účty na Twitteru. Co vidíte? Rozdělenou českou společnost, nenávist, hrubost, nadávky a neschopnost normálně analyzovat či rozebrat jakýkoli problém. Jedna konspirační teorie střídá druhou, všude samá spiknutí a nekonečný balast. Mnoho lidí ale bohužel věří tomu, že tímto způsobem funguje i politika a obyčejný život. Jenže tak tomu není. Skutečnost je jiná.
V současném politickém obludáriu jako by se některé figury vsadily o to, kdo pronese větší a drzejší hloupost. Nedávno se dokonale ztrapnil předseda KSČM Vojtěch Filip (ano, stále platí jeho estébácké krycí jméno Falmer) výrokem o koncentračním táboru v Letech, určeném hlavně pro Romy. Filip lživě propojil vykoupení vepřína, který na místě tábora stál, s údajně sníženou produkcí českého vepřového. Jak může být někdo takový místopředsedou Poslanecké sněmovny? Proč kolegové nežádají jeho odvolání?
O složení vlády rozhoduje premiér, setrvání v koalici závisí výhradně na vůli vládní strany, ministrem se stává člověk, který účast v kabinetu považuje za smysluplnou… Zdánlivě samozřejmé věci, které ale v současné české politice neplatí. A možná i proto jsme tam, kde jsme.
Profesor politologie a bývalý poradce komunistických premiérů Oskar Krejčí vidí v osobě současného prezidenta Miloše Zemana politika s jasně vytyčeným cílem a vizí „Kdyby byl k dispozici někdo, kdo by byl schopen zastávat roli arbitra, tak vystřídat Miloše Zemana není žádný problém. Jenže nikdo takový k dispozici není,“ tvrdí.
Prezident Miloš Zeman vyjádřil na dnešní schůzce premiérovi Andreji Babišovi (ANO) podporu v souvislosti s protivládními demonstracemi, které se konají v posledních týdnech a budou pokračovat v neděli na pražské Letné. Při zhruba hodinu a čtvrt dlouhém jednání diskutovali hlavně o otázkách Evropské unie či rozpočtu, řekl Babiš novinářům. Ohledně výměny ministra kultury řekl Zeman pouze to, že se příští týden sejde s kandidátem ČSSD Michalem Šmardou, dodal.