denaturace lihu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu denaturace lihu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě musí znovu řešit část skutků vytýkaných takzvané lihové mafii, která na daních připravila stát o miliardy korun. Závěr o jejich promlčení byl podle Nejvyššího soudu (NS) předčasný. Dal tak za pravdu dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. V pátek to řekl Zemanův mluvčí Petr Malý. Rozhodnutí NS se týká hlavního obžalovaného Radka Březiny, jeho bratra Tomáše, Radka Menšíka, Ivana Kováříka a Lubomíra Kaláče.
Olomoucký vrchní soud potvrdil Radku Březinovi za rozsáhlé nelegální obchody s lihem 13 let. Jeho bratru Tomášovi zvýšil trest o dva roky na šest let. Odvolací soud rozhodl také o propadnutí jejich veškerého majetku.
K Soudnímu dvoru EU podala Česká republika žalobu na rozhodnutí Evropské komise o změně pravidel pro denaturaci lihu. Podle ministerstva financí mohou tyto změny mimo jiné vést k daňovým únikům. Nová pravidla by měla platit od srpna, ČR podala k soudu i žádost o odklad do doby, než bude rozhodnuto o žalobě.
Vláda se dnes rozhodla zažalovat Evropskou komisu kvůli změně pravidel pro denaturaci lihu. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle ministerstva financí mohou změny vést mimo jiné k daňovým únikům.
Ministerstvo financí chce zažalovat Evropskou unii kvůli změnám v denaturaci lihů. Podle úřadu mohou změny vést mimo jiné k daňovým únikům. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí projedná vláda. EU chce od srpna 2017 zavést pro země unie společnou směs pro denaturaci lihu kvůli osvobození od spotřební daně. Směrnice z letošního října byla navíc podle MF přijata v rozporu s procedurami EU.
Šéf lihové mafie Radek Březina půjde za rozsáhlé obchody s lihem na 13 let do vězení. Olomoucký soud dnes také rozhodl o propadnutí jeho majetku, včetně vystavených směnek. Jeho bratr Tomáš, který byl jeho nejbližším spolupracovníkem, si odpyká čtyři roky. Také přišel o majetek. Žalobce mu jako jedinému přisoudil status spolupracujícího, neboť pomohl zásadně odkrýt trestnou činnost skupiny, jež připravila stát o 6,39 miliardy na daních.
Zavedení nových kontrolních pásek nebo kamer po metanolové aféře příliš nezlepšilo dohled nad lihem. Vyplývá to z výsledků prověrky celních úřadů, které dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Zmíněná opatření podle úřadu nedokážou zabránit prodeji závadného či nezdaněného alkoholu.
Krajský soud v Brně v pátek prohlásil konkurz na majetek společnosti Morávia-Chem, kterou tajně vlastnil zlínský podnikatel a údajný šéf lihové mafie Radek Březina. Návrh na prohlášení konkurzu podal v dubnu jednatel Morávia-Chem Radek Menšík. Závazky včetně požadavku celníků na zajištění spotřební daně vyčíslil na 211 milionů korun. Morávia-Chem letos na sebe postupně podala pět insolvenčních návrhů a uspěla až s posledním.
Krajský soud v Brně zastavil v krátkém čase již druhé insolvenční řízení s firmou Morávia-Chem podnikatele a šéfa takzvané lihové mafie Radka Březiny. Důvodem v aktuálním řízení je podle zjištění deníku E15 to, že firma uspěla s odvoláním proti doplatku spotřební daně za líh zabavený při policejních raziích ve výši přes půl miliardy korun.
Takzvaná lihová mafie získala falešnou denaturací v průběhu deseti let 20 až 30 milionů litrů nelegálního lihu. Uvedl to ve své závěrečné výpovědi jeden z obžalovaných Tomáš Březina. Potvrdil tak údaje obžaloby, podle níž skupina těmito obchody připravila stát o rekordních 6,7 miliardy korun. Za hlavní zdroj lihu označil Tomáš Březina společnost Morávia-Chem, kterou vedl jeho starší bratr a zároveň šéf této mafie Radek Březina.