Denní nárůst nakažených - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Denní nárůst nakažených, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S podzimem často přichází také období respiračních onemocnění, mezi něž patří mimo jiné covid-19. Současná varianta se řadí, co se příznaků týče, mezi mírnější typy, přesto může některé pěkně potrápit. Zvláště v případě skupin seniorů, chronicky nemocných nebo lidí s oslabenou imunitou. Jaké jsou příznaky onemocnění covid-19? Kolik stojí testy a jaká platí v současnosti opatření?
Evropská unie doporučila podávat druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 lidem nad 60 let a dalším rizikovým skupinám. Dosud doporučení platilo pro lidi nad 80 let. Ve společné zprávě o tom informovaly Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) a Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC).
V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci covid-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord v počtu nově potvrzených případů covidu-19 za den byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.
Epidemie koronaviru v Česku podle očekávání expertů opět sílí. V úterý se počet nově potvrzených případů nákazy dostal poprvé za dva týdny nad 10.000. Vláda kvůli předpokládanému nástupu nakažlivější koronavirové varianty omikron schválila testování ve firmách, karanténa a izolace se zkrátí na pět dní. Do karantény budou muset i očkovaní a dříve nemocní. Čtrnáct senátorů podepsalo návrh k Ústavnímu soudu na zrušení části vyhlášky o povinném očkování proti covidu-19.
V úterý přibylo v Česku nejvíc nákaz covidem-19 za den od začátku epidemie loni v březnu. Nově nakažených bylo 22 479, zhruba o polovinu víc než za předchozí úterý. Rostl také počet hospitalizovaných s covidem-19, ale méně výrazně. Za uplynulý týden jejich množství stouplo přibližně o čtvrtinu na 4425. V pondělí bylo podle revidovaných údajů ministerstva hospitalizovaných přes 4500, nejvíc od poloviny letošního dubna.
Řada evropských zemí eviduje v posledních dnech prudký nárůst počtu nových případů koronaviru. Některé vlády proto zpřísňují protiepidemická opatření nebo alespoň odkládají zrušení těch stávajících. Nejostřejší postup zvolilo Lotyšsko, které od čtvrtka do 15. listopadu zavádí přísný lockdown. Nový vládní kabinet České republiky, který pravděpodobně povede Petr Fiala (ODS), na zimu plošné uzavírky neplánuje.
Svět se k běžnému životu po pandemii vrátí nejspíš až v roce 2022 nebo 2023. Stanici BFM TV to řekl hlavní zdravotní poradce francouzské vlády Jean-François Delfraissy, podle kterého má virus SARS-CoV-2 mimořádnou schopnost vytvářet mutace.
Když vyrábíte lokomotivy v Evropě, znamená to dvě věci: musíte zezelenat a odmítat nabídky Číňanů na prodej firmy, říká majitel českotřebovské CZ Loko Josef Bárta. Začínal jako dělník v depu, malý podnik spoluzaložil v roce 1995. Dnes patří k největším výrobcům lokomotiv pro nákladní dopravu v Evropě, firma ale stojí na prahu fundamentálních změn. „Čistě dieselové lokomotivy už nikdo nechce. Všichni chtějí hybrid. Musíme reagovat,“ vysvětluje Bárta. Do pěti let chce také představit plně autonomní ...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Generální ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Petr Witowski navrhuje i s ohledem na dopady pandemie zdražení jízdného v pražské hromadné dopravě. „Když se podívám do evropských měst, podíl nákladů uhrazených příjmy z jízdného je daleko vyšší. I v Plzni, Ostravě nebo v Brně je „legitka“ daleko dražší než v Praze,” říká v rozhovoru pro deník E15 Witowski. Naopak nevidí prostor pro výraznější zvyšování mezd zaměstnanců. Dokonce hovoří o možném propouštění.