denni objem obchodu bitcoin - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu denni objem obchodu bitcoin, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kryptoměnový trh se v posledních měsících prakticky vytratil z mysli obyčejných investorů. Svědčí o tom alespoň objem peněz, které burziáni protáčejí na centralizovaných kryptoměnových burzách, tedy na trzích s virtuálními mincemi vhodných pro nejširší investorské masy. Ten letos setrvale klesá, přičemž během druhé poloviny května se denní objem obchodů propadl až pod dvacet miliard dolarů. Dle statistik portálu Coinmarketcap to zhruba odpovídá například desetině peněz, které obíhaly trhem ještě přede ...
Mezi vítěze posledních turbulentních dní patří bitcoin, jehož cena poskočila od začátku týdne o zhruba dvacet procent. Krachující banky, oslabující dolar a nejistota provázející zajištění stablecoinu USDC jsou faktory, které nenahrávají jen zavedeným kryptoměnám, ale i bitcoinovým firmám. Mezi ty nejvýznamnější v oboru patří česká firma Trezor z holdingu SatoshiLabs, výrobce hardwarových peněženek na uchovávání virtuálních měn.
Propastný pád FTX, jedné z největších burz zaměřených na digitální aktiva, otřásl v předchozích dnech trhy. A zasáhl i pověst jejího spoluzakladatele Sama Bankmana-Frieda alias SBF. Třicetiletý byznysmen byl dosud považován za jednu z nejzářivějších hvězd kryptoměnového nebe. Nyní však nejspíš přišel nejen o reputaci, ale také o významnou část jmění a momentálně čeká ve vazbě na soud. Bahamská policie ho totiž v pondělí večer zatkla za finanční podvody.
Patří mezi zatím nevelký okruh lidí v Česku, kteří berou část mzdy v bitcoinu. Pokud to půjde, nikdy je prodávat nebude. Podle Josefa Tětka se však kryptoměn stále drží příliš mnoho spekulantů. „V průběhu času ale převládne dlouhodobý pohled na bitcoin jako spoření,“ dodává přesvědčený zastánce virtuálních měn.
Cena nejrozšířenější kryptoměny vzrostla během úterního rána o patnáct procent na 43 500 dolarů, zhruba 970 tisíc korun. O tři procentní body nižším tempem vzrostl kurz dalších digitálních měn, jako jsou ether či SOL. Podle serveru Coindesk je to u bitcoinu percentuálně nejvyšší denní přírůstek za posledních dvanáct měsíců.
Hlavní kryptoměna oslavila již 13. narozeniny. Ani ona nebude mít dospívání snadné. Rok 2022 přináší bitcoinu výzvy, s nimiž se dosud nesetkal. To nevylučuje investiční příležitosti.
Zapomeňte na bitcoin či akcie Applu. Mnohem lepší investicí byly v posledních dvanácti měsících akcie online lékáren Pilulka, které jsou zalistované na pražské burze. Jejich kurz se od minulého ledna více než zdvojnásobil a dosáhl 1755 korun. Pro srovnání cena nejpopulárnější kryptoměny bitcoin se za stejné období zvýšila jen zhruba o 20 procent a akcií výrobce chytrých telefonů iPhone o 35 procent.
Kryptoměnový svět má problém. Investoři do virtuálních mincí jen za několik málo dnů letošního roku zchudli o více než tři sta miliard dolarů, v přepočtu o zhruba šest a půl bilionu korun. Svět kryptoměn totiž získal mocného protivníka v podobě americké centrální banky Fed. Právě na počátku ledna bankéři upřesnili scénář konce éry „levných peněz“. Obrat měnové politiky nejvýznamnější centrální banky světa přitom hrozí tím, že pozice kryptoměn se ve světě investic dlouhodobě zhorší.
Turbulentní. Žádné jiné slovo nemůže lépe vystihnout náladu roku 2021. Pandemie, inflace, omezování výroby a energetická krize se staly našimi ústředními výzvami. Zažili jsme ale i mnoho radostných chvil. Připomeňte si ty nejdůležitější události roku 2021 v souhrnné galerii.
Světem se rychle šíří boom investic do kryptoměnových startupů. Jen od ledna přiteklo těmto firmám od investorů přes 14 miliard dolarů. Takový objem nového kapitálu nemá na tomto trhu v historii obdoby, za celý loňský rok například startupisté nabrali necelé čtyři miliardy dolarů, během předpandemického roku 2019 pak podle statistik portálu Crunchbase necelé tři miliardy.