denní tisk - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu denní tisk, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Akcie britské chemické společnosti Venator Materials, do níž investoval jeden z fondů J&T a také řada individuálních investorů, hledají dno. Během středečního obchodování na newyorské burze klesl kurz cenných papírů výrobce titanové běloby a funkčních aditiv o 14 procent na 41 centů, tedy nejníže od vstupu na burzu v roce 2017. Ještě loni se akcie obchodovaly i za dva dolary a více.
Ve funkci vládního zmocněnce pro oblast médií a dezinformací končí Michal Klíma. Ten funkci zastával necelý rok. Samotná pozice zanikne a její agenda přejde na poradce národní bezpečnosti, kterým je Tomáš Pojar. Zmocněnec se zabýval především bojem proti dezinformacím a vlivu cizí moci. Na změnu upozornil Deník N.
Postupem armádního generála ve výslužbě Petra Pavla a expremiéra Andreje Babiše (ANO) do rozhodujícího klání českých prezidentských voleb se zabývají média v řadě zemí. Vesměs si všímají těsného vítězství někdejšího vysokého představitele NATO v prvním kole a řeší pohledy obou finalistů na válku na Ukrajině. Zatímco Pavel je podle pohledu zvenku zárukou podpory Kyjeva, v případě Babiše je situace složitější. Zejména slovenská média rozebírají i útočnou povolební tiskovou konferenci bývalého šéfa vlády.
Český podnikatel a majitel několika francouzských listů Daniel Křetínský půjčil deníku Libération 14 milionů eur (asi 343 milionů korun), aby mu pomohl s financováním činnosti. Uvedla to agentura AFP, podle níž jsou peníze určené k financování listu do té doby, než se deník dostane zpět do vyrovnané bilance, s čímž se počítá v roce 2026. AFP se odvolává na vlastníka deníku, společnost Presse indépendente (FDPI).
Ukrajina od 4. srpna zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede mimo jiné i do České republiky. Podle agentury Interfax to oznámil ruský provozovatel ropovodů Transněfť. Ukrajinský provozovatel ropovodů Ukrtransnafta podle něj přestal ropu posílat dál kvůli neuhrazení tranzitních poplatků. Příčinou jsou podle ruské strany západní sankce. Rafinerie Slovnaft zastavení potvrdila. K obnovení dodávek ropy ropovodem Družba do České republiky by mělo dojít v průběhu několika dní, ...
Že jsou tištěné letáky extrémní zátěží pro životní prostředí, o tom se hovoří již mnoho let. Ale Češi mají slevy rádi. Není se čemu divit, když se běžná cena produktů u nás pohybuje i na trojnásobku ceny v zemích západně od nás (po přepočtu na příjem obyvatelstva). Obchodní řetězce se proto vydávají střední cestou: u letáků se slevami sice zůstávají, ale k lidem je posouvají převážně online.
Pracovnímu trhu bude bezpochyby nějakou dobu vládnout digitalizace. Přestože roboty a technologie jsou častými zdroji obav z celkového úbytku pracovních míst, z většiny ekonomických analýz vyplývá opak. Podle předpovědí Světového ekonomického fóra do roku 2025 vznikne 97 milionů nových pracovních příležitostí. Nebudou to jen technické profese, ale hlavně ty, které jsou „lépe přizpůsobeny nové dělbě práce mezi lidmi, stroji a algoritmy“.
Evropská unie v první reakci na válku na Ukrajině jednala jako skutečná unie – jednotně. Překvapilo to nejen Putina, ale i novináře a zkušené pozorovatele a analytiky, a snad i samotné evropské lídry a Evropskou komisi. Šok vyvolaný ruskou invazí zatřásl evropským domem a dal ho do pohybu, unie se vyšvihla do sedla mocnosti, která má ve světě váhu. První série sankcí proti Rusku, bezprecedentní ve srovnání s těmi minulými, byly vyhlášeny rychle; cílem bylo co nejrychleji izolovat a poškodit ruskou ...
Často se objevují komentáře o tom, že máme být tolerantní, že lidé mají prostě jen „jiný názor“. Jistě, antiteze jsou užitečné, ostatně jen tak může proběhnout syntéza. Nicméně nežijeme v dokonalém světě filozofů a nehledáme pouze pravdu, sledujeme i vlastní geopolitické a reálné zájmy. Putin a spousta Rusů mají zcela pochopitelně „jen jiný názor“. Je přirozené, že kdo měl impérium, teskní po něm a chce ho obnovit. Jejich názor ale není příznivý pro naši budoucnost.
Hlavní kryptoměna oslavila již 13. narozeniny. Ani ona nebude mít dospívání snadné. Rok 2022 přináší bitcoinu výzvy, s nimiž se dosud nesetkal. To nevylučuje investiční příležitosti.