despota - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu despota, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na první pohled to připomíná recept na bábovku: všichni tak nějak tušíme, že by měla obsahovat mouku, žloutky a cukr. Když ale připálíte bábovku, zasmradí vám to byt nejdéle na půl dne. S připálenou pohodou to bývá horší.
Králové a královny z celého světa se dnes sjeli do Windsoru u Londýna, kde je britská panovnice Alžběta II. hostí na obědě v rámci oslav 60. výročí svého nástupu na trůn. Oběd vzbudil kontroverze kvůli tomu, že pozvání odřekla španělská královna kvůli sporu o Gibraltar a že na seznamu hostí jsou kritizovaní monarchové z Bahrajnu a Svazijska.
Nový svět se obvykle rodí z nějaké malé události. Dá se to tvrdit téměř o každé revoluci.
Letošní a příští rok budeme moci sledovat netradiční dějinnou situaci. Koncept demokracie, jak jej „známe“, či lépe, jak si jej asi nejtrefněji představujeme, totiž prožije spoustu obtížných chvil, s nimiž se jeho zavilí zastánci a věrozvěsti budou muset poprat. A vůbec není jisté, že se s nimi poperou úspěšně.
Povstalci dobyli libyjskou metropoli Tripolis včetně sídla Muammara Kaddáfího. Přestože excentrický plukovník kamsi zmizel a zatím nebyl dopaden, lze říci, že jeho režim padl. Po celé Libyi propukly oslavy: půlroční boje skončily. Svět proto nyní začíná uvažovat, co bude dál. Libye je z velké části v troskách, v zemi neexistují standardní instituce. Přechodná národní rada má před sebou hodně těžké úkoly.
Kdyby Miroslav Kněbort napsal knihu, jmenovala by se nejspíš Můj život s Valdštejnem. Představuje ho už čtrnáct let. Narodil se ve stejný den jako on a jako on i vypadá.
Dá se vzepřít zlé věštbě? Odpověď nabízí novinka činohry.
Zlínský historik Zdeněk Pokluda vyvrací v rozhovoru pro Sedmičku některé pověsti o Tomáši Baťovi.