detenční zařízení - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu detenční zařízení, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Evropská komise chce finančně podpořit ty země, které si budou dobrovolně rozebírat migranty po jejich vystoupení z lodí v nových "kontrolovaných střediscích" na evropské půdě. Za každého převzatého člověka by měl přebírající členský stát nárok na šest tisíc eur (asi 155 tisíc korun), komise by také 500 eury kryla náklady na přesun takového migranta. Plyne to z dnes zveřejněné koncepce budoucí možné podoby středisek, na jejichž vzniku se bez větších podrobností dohodl summit EU na konci minulého měsíce.
Část cizinců se dnes vzbouřila proti policii a zabarikádovala se v záchytném zařízení v Balkové na Plzeňsku. Policie proti nim zasáhla. Při zákroku nebyl nikdo zraněn, uvedl na twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové bylo důvodem pro vzpouru pravděpodobně to, že jeden z cizinců obdržel informaci o vyhoštění ze země. Přesné důvody policie bude znát, až cizince vyslechne.
Takzvaná detenční zařízení, kam stát umísťuje migranty, které má v úmyslu vyhostit, v podstatě zejí prázdnotou. Jejich naplněnost je teď něco málo nad šesti procenty. A to se do nich investovaly desítky milionů a i nyní provoz něco stojí. Co teď s nimi?
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker si nepřeje obrat v evropském přístupu k uprchlíkům. Běženci se podle něj nesmí paušálně podezírat z terorismu. Na útoky páchané přistěhovalci má prý Brusel jiná řešení v podobě lepší unijní koordinace.
Liberecko je nejmenším krajem Česka, tedy po Praze. Zato má hned několik velkých nej. Na jeho území leží nejstarší národní park Krkonoše a nejstarší Chráněná krajinná oblast Český ráj. Je nejlesnatějším krajem v republice a na Nové Louce v Jizerských horách spadlo v roce 1897 největší množství srážek v Česku za čtyřiadvacet hodin.
Česko nepřijme do konce letošního roku žádné migranty z Turecka. V televizních Otázkách Václava Moravce to dnes uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). České bezpečnostní prověrky jsou podle něj zejména po pokusu o převrat v Turecku "velmi precizní". Ohledně migrace doplnil, že Česko by mělo zahájit tvrdou diplomatickou ofenzivu směřující k tomu, aby si Řecko začalo vůči běžencům plnit své povinnosti.
Skupinu 25 Iráčanů, kteří odešli v dubnu z Česka do Německa, vrátí spolková republika do Česka, uvedl správní soud v Drážďanech. Německé úřady chtěly Iráčany vrátit do České republiky už dříve, ti se ale rozhodnutí snažili zvrátit. Drážďanský soud jim však nevyhověl, a jejich návratu do Česka tak už nic nebrání. Zatím ale není jasné, kdy se uskuteční.
Příliv migrantů z Turecka do Řecka polevil, když během posledních 24 hodin připlulo na ostrovy v Egejském moři z Turecka jen 161 lidí. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na řeckého vládního zmocněnce pro uprchlíky Jorgose Kyritsise. V pátek odpoledne začaly řecké úřady vyklízet provizorní uprchlické tábořiště Idomeni u makedonských hranic.
Zařízení v Balkové na Plzeňsku si ministerstvo vnitra ponechává jako rezervní pro použití při případné migrační vlně. Řekl to ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Reagoval tak na informace serveru iDnes, podle nějž vnitro už opět najímá zaměstnance do Balkové.
Zařízení pro uprchlíky v Drahonicích na Lounsku bude zatím fungovat do konce roku. Ministerstvo vnitra neplánuje investovat do areálu, kde se vystřídalo od zprovoznění loni v říjnu 211 běženců. Obavy místních obyvatel z ubytovaných většinou pominuly. Lubenec, pod který Drahonice patří, stále čeká na milion korun, který slíbila vláda každé obci se zařízením pro zajištění cizinců.