dětské přídavky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dětské přídavky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nemožnost platit obědy, kupovat ovoce nebo posílat děti na tábory. České samoživitelky a samoživitelé se s finančními problémy potýkají stále častěji, počet neplatičů alimentů se zvyšuje a vláda už více než rok jen debatuje o zálohovaném výživném. Jaký rozpočet mají některé samoživitelky a ve kterém byznysu bývají nuceny opakovaně hledat práci?
Obědy zdarma pro všechny žáky, nebo jen pro některé. Na tom se stále neshodují koaliční strany. Zatímco sociální demokraté navrhují obědy zdarma pro všechny děti z mateřských škol a prvního stupně základních škol, ministr školství Robert Plaga za hnutí ANO by příjemce omezil jen na žáky mateřských a základních škol z rodin, které pobírají dětské přídavky.
Rakouská vláda rozhodla, že sebere rakouské přídavky na děti zahraničním pracovníkům. Češi tak přijdou o stovky milionů korun. Maďaři považují opatření za diskriminační, naopak Němci by ho chtěli napodobit.
Povolební jednání o německé vládě nikdy nebylo delší. Kancléřce Angele Merkelové se ale nakonec podařilo vyjednat velkou koalici CDU/CSU a SPD, vyhráno ale ještě nemá.
Dlouhodobé a systémové řešení rodinné politiky v naší republice je nyní zpracováno v Koncepci rodinné politiky. Tato koncepce bude každoročně vyhodnocována, jednou za pět let aktualizována. Spolu s koncepcí bude předkládána Zpráva o rodině. Ta se bude aktualizovat každé tři roky.
Kvůli sestavování rozpočtu by bylo rozumné, aby se sněmovní volby v Česku konaly na jaře. Novinářům to dnes řekl ministr financí Ivan Pilný. Podle něj před podzimními volbami rostou požadavky na výdaje státní pokladny, je i časový tlak.
Ministerstvo práce žádá pro příští rok proti navrhovanému rozpočtu o čtyři miliardy korun na výdaje víc, a to třeba na platy v sociálních službách, dotace či na ochranu ohrožených dětí. Sdělila to po jednání s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Svůj původní požadavek na 6,5 miliardy při schůzce vedení resortu práce snížilo. Pilný řekl, že se obě strany přiblížily ke kompromisu, konečná suma to ale není a bude se o ní dál jednat.
Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senátoři rovněž schválili důchodovou novelu, která přinese více peněz penzistům.
Dětské přídavky mají podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) pomáhat i dětem, jejichž rodiče se dostali do krize ztrátou práce, a nemohou proto na děti uplatnit daňovou slevu. Koaliční lidovci s touto pozicí nesouhlasí. Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka krátce před jednáním koaliční rady na toto téma řekl, že pomoc státu by měli dostávat pracující rodiče.
Švýcarsko mělo šanci být první zemí, kde mohlo dojít k plošnému zavedení základního příjmu. Občané ale návrh na vyplácení 2500 franků měsíčně v červnovém referendu odmítli. Pokud by hlasovali jinak, podle vládní analýzy by bylo potřeba najít v rozpočtu dalších 25 miliard franků (616 miliard korun). Stát by je mohl získat úsporami či zvýšením DPH o osm procentních bodů na dvojnásobek. Další státy, konkrétně Finsko a Nizozemsko, chtějí ideu základního příjmu zkoušet na menším vzorku populace.