diag human - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu diag human, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V hlavní kategorii 21. ročníku Mastercard Banka roku zvítězila Komerční banka, ocenění Pojišťovna roku získala Kooperativa. Ocenění Bankéř roku obhájil generální ředitel České spořitelny Tomáš Salomon. Pojišťovákem roku se stal generální ředitel finanční skupiny UNIQA v ČR a SR Martin Žáček. ČTK to dnes oznámili pořadatelé soutěže.
Lukrativní pozice osobních poradců ministrů vlády Petra Fialy (ODS) získaly desítky lidí, kteří si přišli za půl roku až na stovky tisíc korun. Nejvíce z dostupných informací stála šestice poradců ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS), která si dohromady přišla už na milion korun. Vyplývá to ze seznamů externích poradců a advokátů za první pololetí letošního roku, které musely jednotlivé rezorty zveřejnit do pondělí.
Za využívání pozemků pod Jižní a Štěrboholskou spojkou, Rozvadovskou spojkou a Cínoveckou ulicí nebude muset český stát nic platit. Zvítězil tento týden v mezinárodní investiční arbitráži s dubajskou společností Alcor Holdings, která požadovala 483 milionů korun. Firma musí nyní Česku zaplatit dvacet milionů korun za náklady v soudním řízení.
Po dvou letech byla proti České republice zahájena nová mezinárodní arbitráž. Izraelský podnikatel Asael Halevi se domáhá odškodnění za údajně zmařený developerský projekt v pražských Ďáblicích. Po českém státu požaduje 133 milionů korun.
Na co nestačí vlastní právníci, tam musejí nastoupit poradci a advokáti zvenku. Premiér a jeho ministři v první polovině letošního roku vyplatili poradcům, advokátům a advokátním kancelářím dohromady 70 milionů korun. Roční náklady na externí odborníky dosahují v posledních letech stovek milionů korun, podobnou částku lze očekávat i na konci tohoto roku.
Právní bitva francouzské firmy JCDecaux s českým ministerstvem financí o zhruba čtyřicet milionů eur, v přepočtu přes jednu miliardu korun, vstupuje do ostré fáze. V srpnu začne jednat rozhodčí tribunál, který už obě strany sestavily a jmenovaly.
Stát chce reformovat systém externího právního zastupování a výrazně rozšířit působnost a velikost Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), napsal minulý týden deník E15. Mediální zkratkou to označil za plán vybudovat jednu z největších advokátních kanceláří v zemi. Dělá tím ÚZSVM pro stát dobrou práci? Nepochybně ano. Je ale nápad monopolizovat právní služby a externí právní zastupování pod ÚZSVM dobrý nápad i z pohledu řízení státu a veřejných zájmů? Bude stát dobrým hospodářem, když ...
Úřad vlády a jednotlivá ministerstva loni utratily za externí poradenství a právní služby 284 milionů korun, o několik desítek milionů méně než předloni. Zhruba třetina této sumy putovala advokátním kancelářím, které Česko zastupují v mezinárodních arbitrážích. Vyplývá to ze seznamu placených poradců a advokátů, které musejí rednotlivé rezorty každoročně zveřejňovat.
Za právní služby v souvislosti s mezinárodními arbitrážními spory bylo podle údajů ministerstva financí (MF) loni vyplaceno 119,2 milionu korun. O rok dříve to bylo „jen“ 30,3 milionu korun. Nárůst byl podle úřadu způsoben procesním vývojem v probíhajících kauzách. Největší výdaje loni byly u arbitráží ohledně fotovoltaiky a sporu s firmou Diag Human.
Čechošvýcarský podnikatel Josef Šťáva zastavil kroky proti státu ve vleklé kauze Diag Human, a to údajně kvůli pandemii koronaviru. Už v březnu přitom mohl obstavit majetek ve výši zhruba 16 miliard korun.