dieselgate - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dieselgate, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Finanční ztráty způsobené koronavirovou pandemií, emisní pokuty Evropské unie, investice do elektromobility i dozvuky aféry dieselgate nutí německý koncern Volkswagen k úsporám. Mladoboleslavská automobilka bez bližších podrobností potvrdila, že se jí plán mateřské firmy rovněž dotkne.
V žalobě společnosti Safe Diesel, která zastupuje české majitele vozů zasažené kauzou dieselgate, chybělo podle Nejvyššího soudu vyčíslení nároků jednotlivých klientů. Obvodní soud pro Prahu 8 měl proto před zasláním výzvy firmě Volksvagen k vyjádření nejprve nechat žalobu opravit. Neměl také vydat takzvaný rozsudek pro uznání, na základě kterého měla automobilka vyplatit spotřebitelům odškodnění.
Prokurátoři ve Frankfurtu nad Mohanem nařídili razie v kancelářích italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a dalších firem. Jde o součást mezinárodního vyšetřování, které se týká podezření z manipulace s výfukovými emisemi. Příslušný software k manipulaci se našel v motorech aut značek Fiat, Alfa Romeo, Jeep a Iveco, uvedla agentura Reuters.
Dva nejvýše postavení manažeři automobilového koncernu Volkswagen, předseda představenstva Herbert Diess a předseda dozorčí rady Hans Dieter Pötsch se dohodli na ukončení trestního řízení týkajícího se manipulace s akciovým trhem výměnou za platbu devět milionů eur (247,3 milionu korun). V kauze přezdívané Dieselgate byli oba obviněni v září.
Automobilka Volkswagen se překvapivě dohodla s německými majiteli naftových aut na odškodném. Kvůli podvodům s měřením emisí jim vyplatí celkem 830 milionů eur (asi 21 miliard korun). Odškodné bude odstupňováno podle typu a stáří vozu, a to od 1350 do 6257 eur, tedy od 34 do 159 tisíc korun, oznámily firma a spotřebitelský svaz VZBV, který majitele vozů zastupoval.
Německá prokuratura vyšetřuje japonskou automobilku Mitsubishi kvůli podezření z manipulace s emisemi naftových vozů.
Německá prokuratura v rámci vyšetřování skandálu dieselgate podnikla razii v sídle automobilky Volkswagen ve Wolfsburgu. Výrobce vozů podle deníku Bild zásah potvrdil a uvedl, že se týkal kauzy nástupnické verze motoru, kvůli kterému původně skandál vypukl.
Koncern Volkswagen zatím nemusí platit odškodné českým majitelům aut v tzv. kauze dieselgate. Odvolací senát zrušil březnový verdikt Obvodního soudu pro Prahu 8, podle kterého měla firma zaplatit vlastníkům vozů 533 milionů korun. Informaci serverů Seznam Zprávy a iDNES.cz potvrdila mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci. Naftové vozy koncernu byly vybaveny softwarem, který sloužil k manipulaci s emisemi.
Soud v Braunschweigu se začal zabývat hromadnou žalobou zhruba 470 tisíc klientů na automobilový koncern Volkswagen ve skandálu Dieselgate, který propukl před čtyřmi lety. Majitelé automobilů s naftovými motory se žalobou pokoušejí zvýšit své šance na odškodnění od automobilky. U soudu je zastupuje německý svaz na ochranu spotřebitelů VZBV.
Hlídací pes unijní finanční stability ESRB pasoval Česko po bok Německa, obě země se potýkají s hrozbou finanční nestability kvůli lehce dostupným hypotékám a předraženým bytům či předluženým domácnostem. Obě země jsou na stejné lodi i přesto, že zatímco průměrný Němec potřebuje na byt kolem pěti ročních platů, Čech zhruba jedenáct. Co může působit v Německu jako preventivní apel, v Česku vypadá spíše jako snaha s křížkem po funuse.