distributor léků - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu distributor léků, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pod nejvýše postaveným mužem Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeňkem Kabátkem se kýve křeslo. Nechal se přednostně očkovat proti koronaviru, ale k rezignaci důvod nevidí. Chce počkat na rozhodnutí správní rady, která bude jednat v pondělí a bude se zabývat i hospodařením pojišťovny. Za loňský rok se propadne do ztráty, ovšem zatím ji vykryje z naspořených 34 miliard korun. „Od roku 2014 jsme vytvářeli rezervy. Od začátku jsem říkal, že jsou určeny pro hubená léta, a to jsem nic netušil o nemoci COVID-19,“ ...
Zavřené obchody a protipandemická vládní opatření nahrávají internetovým prodejcům, kteří od jara pociťují enormní nárůst zájmu klientů. V hlavní vánoční sezóně se tak dá očekávat velký nápor. „Pro e-shopy to bude náročné, ale úspěšné období. Prodejci jsou na Vánoce připraveni dostatečně. Stejně tak i dopravci,“ věří Jan Vetyška, šéf Asociace pro elektronickou komerci.
Startupy v Sillicon Valley nemají o investice nouzi ani za probíhající koronavirové krize. Jen v minulém týdnu se v oblasti uskutečnily investiční transakce v hodnotě přes půl miliardy dolarů, tedy přes 11 miliard korun. Podívejme se na ty největší.
Lékárny kvůli šíření koronaviru musejí čelit dalšímu problému. Některé z nich v posledních dnech hlásí nedostatek léků Paralen a Ibalgin, do situace se vložila i Česká lékárnická komora (ČLnK). Výrobci a distributoři slibují zvýšení objemu dodávek.
Purdue Pharma, americký výrobce návykového analgetika OxyContin, nabízí k urovnání tisíců soudních sporů deset až 12 miliard dolarů (233 až 279,7 miliardy korun). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na dva obeznámené zdroje. Farmaceutická firma, již vlastní rodina Sacklerů, patří k řadě společností napadených u soudu kvůli opioidové krizi, která si podle Středisek pro kontrolu nemocí a prevenci (CDCP) v letech 1999 až 2017 vyžádala kolem 400 tisíc životů.
Americká farmaceutická a kosmetická společnost Johnson & Johnson zaplatí za svůj podíl na takzvané opioidové krizi pokutu 572 milionů dolarů (13,3 miliardy korun). Podle zpravodajského serveru BBC tak rozhodl soud v americkém státě Oklahoma. Podle něj J&J a někteří další výrobci a distributoři přípravků na bolest nepravdivě informovali o návykových rizicích opioidů a zároveň nadhodnocovali jejich výhody. Firma se proti verdiktu chystá odvolat.
Už tři měsíce opět teče do Česka ropa ropovodem Družba, který byl celý měsíc odstaven kvůli kontaminaci suroviny. Tu zpracovateli, firmě Unipetrol, nakonec zapůjčila ze svých zásob Státní správa hmotných rezerv. „Odhadujeme, že se nám všechno vrátí do půl roku. Už teď nám vrátili přes čtvrtinu a blížíme se k třetině toho, co si půjčili,“ říká šéf správy Pavel Švagr.
Lékárníci dnes na sjezdu oficiálně odmítli takzvaný emergentní model dodávek léků, kdy je povinnost zajistit dodávky léčiv pro pacienty uložena výrobcům. Model připravuje ministerstvo zdravotnictví, inspirovalo se na Slovensku. Podle lékárníků by nutil pacienty k dvojí návštěvě lékárny a lékárny by administrativně zatížil. Usnesení přijali lékárníci na závěrečném jednání řádného sjezdu České lékárnické komory (ČLnK), který se konal od pátku v Benešově.
... trestat distributory léčiv za to, že objednané léky... kvůli opožděným dodávkám léků. Žalobu chce podat...
Státní zastupitelství obžalovalo 25 lékařů a zástupců farmaceutických firem, kteří se podle policie měli podílet na systému nelegální podpory prodeje léků, sdělil šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Lékaři podle kriminalistů přijímali úplatky za přednostní předepisování některých medikamentů. Části obžalovaných hrozí až deset let za mřížemi.