dividenda shell - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dividenda shell, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
„Loni jsem udělal jen dvě velké změny a předpokládám, že letos jich bude více,“ doufá v rozhovoru pro deník E15 Ján Hájek, portfolio manažer největšího českého akciového podílového fondu Erste Top Stocks. Důležité bude, zda se mu naskytnou příležitosti nakoupit vytipované tituly za správnou cenu. „Mám seznam zhruba padesáti společností, které jsem v minulosti analyzoval, rozumím jim, ale cena dosud neseděla,“ zdůrazňuje.
Petrochemickým gigantům TotalEnergies a Shell ve třetím čtvrtletí prudce vzrostl zisk. Připojily se tak k dalším energetickým společnostem, kteří profitují z růstu cen ropy a plynu v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu. Čistý zisk TotalEnergie bez mimořádných položek meziročně stoupl o 106,7 procenta na 9,86 miliardy dolarů. Zisk Shellu meziročně vzrostl o 129 procent na 9,45 miliardy dolarů.
Kdo v předchozích měsících koupil akcie společností, které se zabývají těžbou ropy, zemního plynu, niklu, mědi a jiných surovin, rozhodně neudělal chybu. Jejich ceny v reakci na zdražující komodity výrazně posílily. A to i přesto, že hodnoty burzovních indexů, jako například amerického S&P 500, letos výrazně klesají. Na nákup cenných papírů těžařů však ještě nemusí být podle investičních stratégů bostonské investiční společnosti GMO pozdě.
Sedm největších ropných společností se letos chystá k odkupům svých akcií v úhrnu za 38 miliard dolarů (téměř 813 miliard korun), což je téměř rekord. Znamenalo by to maximum od roku 2008, kdy tyto podniky na odkup svých akcií vynaložily dohromady 46 miliard dolarů. Firmám to umožňují vysoké ceny surovin, píše na svém webu deník Financial Times (FT), který se odvolává na data analytické společnosti Bernstein Research.
Po euforickém roku 2021 vstoupily akcie do dalšího kalendářního období poměrně nervózně. Nad investory stojí obava z rychlého růstu sazeb americké centrální banky a také postupné, ale rychlejší než očekávané utlumení kvantitativního uvolňování.
... ve formě tučných dividend. Firmy rovněž upírají... či Royal Dutch Shell se v uplynulém...
Akcionáři ropné společnosti Royal Dutch Shell schválili návrh na přesunutí sídla firmy z Nizozemska do Velké Británie. Shell tak z Nizozemska přestěhuje i svůj daňový domicil, z názvu společnosti zmizí přídomek odkazující na nizozemské království. Záměr už dříve vyvolal nevoli nizozemské vlády.
Poprvé to letos na akciových trzích více zaskřípalo, když obavy z rostoucí inflace a teoreticky z možného růstu úrokových sazeb vyplašily celou řadu investorů. Výprodeje se spustily nejdříve na technologických akciích, ale další segmenty trhu na sebe nenechaly dlouho čekat. Většina akciových trhů je tedy od začátku měsíce v červeném.
Saúdskoarabské ropné firmě Saudi Aramco loni klesl čistý zisk o 44,4 procenta na 183,76 miliardy rijálů (1,073 bilionu korun). Hospodaření za rok 2020 ovlivnil propad cen ropy na historická minima způsobený poklesem poptávky po surovině kvůli pandemii a omezení cestování. Uvedla to agentura Reuters.
Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem od ledna navýší těžbu o 500 tisíc barelů ze 7,2 milionu na 7,7 milionu barelů denně. Státy k překvapivému rozhodnutí dospěly ve čtvrtek po dlouhém a komplikovaném jednání. Píše o tom například americký deník Wall Street Journal. Cena ropy Brent v reakci na zprávu včera zpevnila o 1,1 procenta na 48,76 dolaru za barel a dostala se tak na nejvyšší hodnotu za posledních devět měsíců.