dividendy za rok 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dividendy za rok 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bitcoin a další virtuální měny se dostaly po třech letech do období prudkého růstu. Řadu spekulantů však stále děsí zkušenost, kdy se cena bitcoinu propadla během dvanácti měsíců z 20 tisíc dolarů na konci roku 2017 na tři a půl tisíce. Takovému scénáři by nyní mělo bránit větší zapojení institucionálních investorů, kteří si pořizují bitcoin, aby ho dlouhodobě drželi, a nikoli rychle zhodnotili. Jsou tu však také další fenomény, díky nimž mohou mít spekulanti více důvodů zůstávat ve světě digitálních mincí...
Bitcoin představuje nejrozšířenější kryptoměnu, jejich počet se ale řádově pohybuje v tisících. Nechybí mezi nimi ani klony bitcoinu, které se liší jen úpravou názvu a kódu, stejně jako "měna" Dogecoin inspirovaná internetovým vtípkem. Přehled několika nejznámějších digitálních měn přinášíme níže.
Existuje více než osm tisíc různých kryptoměn, do širšího povědomí se ale dostalo jen několik málo z nich. Kromě bitcoinu jde také o ether, oběživo na technologické platformě Ethereum. Přestože mnoho jeho zastánců tvrdí, že jednou předstihne bitcoin co do tržní kapitalizace, obě kryptoměny se profilují trochu jinak. Tvůrci Etherea navíc připravují zásadní novinku, která svou povahou může zamávat byznysem spjatých s těžbou digitálních měn.
Závěr letošního roku patří ve světě investic bitcoinu, který nedávno překonal historická maxima. A dál je posouvá až těsně pod kurz 30 tisíc dolarů za digitální minci. Kdo chce ale sčítat zisky a ztráty za celý rok, zjistí, že mezi virtuálními měnami se daly najít ještě mnohem výnosnější mince.
Deset let bohatnou. Hravě se dostávají k dotacím z Evropské unie, získávají státní zakázky a účtují si za ně vyšší ceny, než nabízí konkurence. Jejich jmění narůstá a oni postupují na žebříčku nejbohatších Maďarů nezadržitelně vzhůru. Deset let se hřejí v přízni maďarského premiéra Viktora Orbána.
Zatímco loni se v debatě o státním rozpočtu rozhodovalo o tom, zda mít schodek 30 nebo 40 miliard korun, letos jsou diskutované deficity o řád vyšší. Díky nízkému výchozímu zadlužení však Česko může podle viceguvernéra České národní banky Marka Mory stamiliardové schodky na podporu ekonomiky ustát. Pokud tedy půjde o krátkodobé opatření.
Vytěsnění minoritářů ze společnosti PFNonwovens bude mít dohru. Drobným investorům se nelíbí, za jakou cenu chce většinový vlastník zbylý podíl akcií odkoupit, a chystají se na něj podat žalobu. „Cena by měla být o šedesát procent vyšší," myslí si aktivistický investor Tomáš Hájek. Zastřešuje na 110 akcionářů, kteří drží zhruba jedno procento akcií.
Čeští politici začali naplno věřit fikci, že 5G aukce přinese vstup čtvrtého operátora a ten zajistí lepší ceny služeb pro nás všechny. Jako pohádka pro lidi je to dobré. Z ekonomického pohledu je však 5G aukce především soutěží na globálních finančních trzích o to, kdo je ochoten v Česku investovat desítky miliard korun do 5G. Proč tedy nikde nevidíme frontu natěšených zahraničních investorů, kteří se chtějí účastnit pohádkových výnosů v českých mobilních sítích?
Kromě tučných dividend od svých českých „dcer“ si zahraniční banky ještě loni pěkně přilepšily díky vysokým sazbám, které nabízela Česká národní banka. Zahraniční bankovní domy, které na českém trhu vlastní banky, totiž vydělaly na rozdílu mezi úrokovými sazbami Evropské centrální banky a ČNB.
Česká divize celosvětového zásilkového obra DHL zažila povedený rok. DHL Express loni navýšila tržby meziročně o téměř sto milionů korun na 7,6 miliardy, mírně jí vzrostl provozní zisk na více než 130 milionů. Výsledek hospodaření po zdanění se oproti loňsku snížil o třicet milionů na téměř 176 milionů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.