dlouhodobý pronájem chalupy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dlouhodobý pronájem chalupy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V Česku v posledních letech přetrvává chronický nedostatek bytů a domů k bydlení. Jen v Praze schází na dvacet tisíc bytů a ty nové podle studie poradenské firmy Deloitte zdražily od poloviny roku 2015 o sto procent. Hlavním důvodem je nedostatečná výstavba. Developeři dodávají na trh kolem pěti tisíc nových bytů ročně, což však nestačí. V důsledku nedostatku bytů rostou i nájmy.
Památková ochrana prodražuje rekonstrukce starých domů tak o 15 procent. Horší ale je, že nelze ani v nejmenším upravit dispozice, třeba půdních prostor, říká Martin Hobl, jehož firma opravuje historické domy v židovském městě v Třebíči. Na dobrého řemeslníka, který zvládá podobné rekonstrukce, se dnes podle něj čeká i čtyři měsíce. Společnost vydala na opravy domů dluhopisy. Je zajímavé, že podle Hobla je z drtivé většiny upisují zemědělci z Vysočiny.
Na dovolenou v České republice se podle vyhledávače ubytování chystá zhruba polovina českých domácností s dětmi. Postupné uvolňování restrikcí při cestách do zahraničí na to má jen zanedbatelný vliv.
Kdo nedosáhne na vlastní bydlení, odchází do podnájmu. Tento segment realitního trhu podle expertů sílí a představuje tak zajímavou investiční příležitost.
Pandemie a zákaz překročit hranice v době nouzového stavu posílila zájem obyvatel Česka o pronájem tuzemských rekreačních nemovitostí. Řada z pronajímatelů má již na celé léto plné plánovací kalendáře a sehnat vhodný termín v chatách či chalupách je již takřka nemožné. Pronajímatelé zájem vítají, protože kvůli vládním omezením v době nouzového stavu přišli o desítky tisíc korun.
Není tajemstvím, že rychle rostoucí ceny nemovitostí v posledních letech umožnily, aby na nich jejich majitelé bez větší námahy vydělali. Málokdo si ale uvědomuje, že nenápadní vítězové pokrizového období jsou i držitelé chat a chalup. Hodnota rekreačních nemovitostí totiž v některých oblastech rostla rychleji než ceny běžných domů či bytů. Kvůli razantnímu zdražování a novým platformám typu Airbnb se navíc začíná rozvíjet i další trh, a to jejich dlouhodobé pronajímání.
Pronájem chat a chalup je podle realitních kanceláří čím dál oblíbenější, a to jak na straně nabídky, tak poptávky. Pronájem využívají zejména lidé, kteří se nechtějí vázat na jedno místo a zároveň často nemají dost peněz, aby mohli chatu či chalupu koupit.
Rostoucí poptávka po nájemních bytech, ať už jde o krátkodobé ubytování typu Airbnb, nebo činžovní bydlení pro lidi, kteří nedostanou či nechtějí hypotéku, generuje potřebu dalších a dalších služeb. To vše pomohlo vzniku nového ekosystému kolem nájemního bydlení – od specializovaných správcovských firem až po inzertní weby.
Svět průmyslových realit se nejen v Česku mění za pochodu, podle Pavla Šmída, zakladatele a majitele Sklady.cz, dokonce za běhu. Za co před patnácti roky firmy ze Západu Čechům platily, najde dnes skoro každý na internetu. Přesto prý české společnosti mohou a umějí konkurovat těm globálním. Na otázky v čem a proč odpovídá vystudovaný ekonom a odborník na průmyslové nemovitosti Pavel Šmíd v rozhovoru pro E15. Zmiňuje také zaostávání Česka v porovnání se sousedním Polskem.
Služba Airbnb ovládla už skoro čtvrtinu trhu s ubytováním turistů v Praze a v Česku jezdí v současnosti na 350 sdílených aut, spočítala nová studie.