dlouhý kiwi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu dlouhý kiwi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V dalším díle našeho seriálu o budování start-upu se podíváme na téma byznys plánu a financí.
Praze dlouho chyběla na inovace orientovaná instituce, a zaostávala tak například za úspěšným Jihomoravským inovačním centrem. To se změnilo a již několik měsíců funguje Pražský inovační institut (PII). „Praha by měla být daleko více orientována na budoucí technologie, a ne na neustálé těžení centra a jeho prodej turistům,“ říká šéf Pražského inovačního institutu Bob Kartous. Autor knihy No Future o důležitosti vzdělávání pro budoucnost se chce zaměřit nejen na vzdělávání, ale i na podporu inovací v ...
Letecké společnosti musejí od jara vyřizovat velké množství žádostí o vrácení peněz za lety zrušené kvůli koronakrizi. Přestože nečekaný chaos v letectví nastal už více než před půl rokem, na své peníze dál čeká každý pátý klient, který koupil letenky přes některého z největších tuzemských prodejců. Ti dosud zprostředkovali vrácení stovek milionů korun, další peníze se jim ale od aerolinek vymáhají těžko a hlavně pomalu.
Česká online travel tech společnost Kiwi.com jmenovala s účinností od 1. listopadu do pozice finančního ředitele Iaina Wetheralla. Ten přichází z maďarského leteckého přepravce Wizz Air. Dosavadní finanční ředitel Juraj Strieženec bude v Kiwi pokračovat v roli provozního ředitele.
Dnešní generace majitelů aerolinek, provozovatelů letišť, ale i pilotů či cestujících zažívají nejsilnější otřes letectví v životě. Pandemie koronaviru zcela paralyzovala trh. Provoz se sice bude vracet do předkrizového standardu dlouhé roky, ale řada šokem vyvolaných změn je v praxi patrná už teď.
Nešťastníků, kteří se ještě nedočkali vrácení peněz za propadlou letenku, postupně ubývá. Pandemie koronaviru aerolinky tvrdě zasáhla, avšak díky mírnému zlepšení situace, které plyne i z nástupu hlavní letní sezony, se klientům daří vracet více peněz. Vyplývá to z odpovědí tuzemských prodejců letenek pro deník E15. Hodnota nevyřízených žádostí o refundaci přesto dosahuje stovek milionů.
Keiretsu Forum ve spolupráci s partnery včetně podpory deníku E15 vydalo podrobný průzkum české startupové scény, Startup Report 2019_2020. Celá studie má za cíl zmapovat, jak na tom scéna aktuálně je. V čem vyniká, a co ji naopak tíží? Jak situaci na trhu hodnotí investoři, zkušení podnikatelé a lidé z byznysu? Vybrali jsme pro vás několik zajímavých zjištění a trendů, které postupně v dalších průběžných článcích k tématu okomentujeme.
Pandemie koronaviru a s ní spojené finanční ztráty nutí firmy šetřit, kde se dá. Mimořádný režim řadě společností také ukázal, že nemusejí utrácet až statisícové částky za obchodní cesty. Nahrazují je schůzkami on-line, které se vzhledem k nouzovém stavu staly standardem. Lidem to navíc ušetří čas strávený cestováním. Experti pak očekávají, že nepůjde o přechodný efekt, ale současný stav se stane dlouhodobým jevem.
Pokud se kvůli bezpečnostním opatřením v letadlech zakáže obsazovat střední sedačka, prakticky skončí ekonomická třída. Ideální by bylo létání na předplacený paušál. Velký potenciál má i vnitrostátní létání. To jsou některé z tezí, které padly v dalším dílu diskuzního pořadu „Dáme to“, tentokrát zaměřeném na vliv pandemie Covid-19 na osobní leteckou dopravu.
Obvykle láká hlavně zahraniční turisty do Česka, po uzavření hranic ale musela státní agentura CzechTourism zcela změnit strategii. Soustřeďuje se na domácí cestovní ruch. „Do přírody jezdí hlavně lidé prchající z velkých měst. Ta jsou ekonomicky nejvíce zasažena,” říká ředitel agentury Jan Herget. Zároveň ale musí agentura stejně tak myslet na měsíce příští. Náznaky oživení incomingové turistiky sleduje už pro první kvartál roku 2021.